Elektryczne autko studentów z Ugandy

https://uniface.pl/wp-content/uploads/2019/04/ifa-1661767_1920.jpgElektryczne autko studentów z Ugandy

Brawa dla studentów z Uniwersytetu w Makerere (Uganda). Kreatywni żacy zbudowali elektryczny samochód, który pomyślnie przeszedł pierwsze testy – donosi na swoich stronach TVP. Co istotne pojazd studentów jest pierwszym eko-samochodem skonstruowanym w tej części Afryki.

Kiira Electric Vehicle, bo tak nazywa się autko, na jednym ładowaniu baterii może przejechać 80 km. Praktycznie cały samochód wyprodukowano w Ugandzie, jedynie kilka części sprowadzono z zagranicznych fabryk. Kiira może poruszać się z prędkością do 65 km/h.

Póki co nie wiadomo, czy eko-auto trafi do seryjnej produkcji.

Polscy studenci także odnoszą sukcesy na tym polu. Przypomnijmy, że w ramach pracy dyplomowej studenci Politechniki Krakowskiej zbudowali hybrydowy samochód. Pojazd jest ekologiczny, ekonomiczny i wciśnie się w niemal każdą szczelinę na parkingu. Szkoda tylko, że samochód czeka w uczelnianym warsztacie na lepsze czasy.

Bo przedstawicielom firm motoryzacyjnych wcale nie zależy na produkcji i sprzedaży tanich aut. Samochód ma być drogi i kosztowny w eksploatacji. Niestety.

Brak komentarzy.

Dyskusja