Szef Facebooka wraca na Harvard!

https://uniface.pl/wp-content/uploads/2019/04/eye-1553789_1920.jpgSzef Facebooka wraca na Harvard!

Rzucił studia, by całkowicie poświęcić się tworzeniu Facebooka lecz po siedmiu latach owocnej pracy postanowił wrócić na Uniwersytet Harvarda. Jednak Mark Zuckerberg, bo o nim mowa, wcale nie ma zamiaru kontynuować studiów. Na prestiżowej uczelni będzie szukał młodych talentów.

Od 7 listopada Zuckerberg i Mike Schroepfer będą rekrutować pracowników na Harvardzie, Massachusetts Institute of Technology i Carnegie Mellon University. Najmłodszy miliarder świata odwiedzi Uniwersytet Harvarda po raz pierwszy od 2004 roku.

Zuckerberg i Schroepfer spotkają się z adeptami kierunków informatycznych. Ponadto szef Facebooka będzie miał szansę porozmawiać w cztery oczy z prezydentem uczelni.

Rzecznik społecznościowego giganta Andrew Noyes powiedział na łamach „The Huffington Post”, że Mark wprost nie może doczekać się wizyty na prestiżowej uczelni. Zuckerberg liczy na to, że najlepsi studenci dołączą do jego drużyny.

Ile zarabia się w Facebooku? Programiści w największym portalu społecznościowym świata zarabiają średnio 110500 dolarów rocznie, czyli ponad 330 tysięcy złotych. Do tego dochodzą jeszcze dodatki w wysokości nawet 11900 zielonych. Warto przy tej okazji wspomnieć, że 26 października przedstawiciele Facebooka szukali stażystów w krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej.

Brak komentarzy.

Dyskusja