Pijani błędnie odczytują stany emocjonalne!

https://uniface.pl/wp-content/uploads/2019/04/beer-3445988_1920.jpgPijani błędnie odczytują stany emocjonalne!

Amerykańscy uczeni zbadali tomografem grupę podchmielonych śmiałków, aby sprawdzić, jakie zmiany zachodzą w ich mózgach po wypiciu wina lub piwa. Zobaczcie, dlaczego na bani zmienia się nam optyka. 

Po wypiciu czegoś procentowego spada u człowieka możliwość oceny stanów emocjonalnych innych osób, bo alkohol osłabia połączenia między poszczególnymi częściami mózgu.

Po wlaniu w siebie kilku kufli złocistego trunku, możemy nie wiedzieć, czy dziewczynie, na którą zerkamy od dłuższego czasu, podoba się to, czy wręcz przeciwnie – ma nas za maniaka, z którym nie chce mieć nic do czynienia.

Kiedy nasza głowa zaczyna myśleć nie tak, jak powinna? Z tym jest różnie. Zależy od osoby. Jedni już po jednym piwie źle interpretują humory innych, a drudzy mogą skonsumować „czteropaka” i dalej ich mózg pracuje bez zarzutu. Jednak średni wynik – to trzy piwa. 

Trzeba wziąć poprawkę, że te badania przeprowadzono wśród Amerykanów. Myślimy, że jeśli naukowcy zbadaliby polskich studentów, to średni wynik byłby wyższy, dużo wyższy…

Brak komentarzy.

Dyskusja