Pigułki antykoncepcyjne rujnują seks?

https://uniface.pl/wp-content/uploads/2019/04/pills-1354782_1920.jpgPigułki antykoncepcyjne rujnują seks?

Brzmi niedorzecznie? A jednak to prawda. Z najnowszych badań wynika, że pigułki antykoncepcyjne negatywnie wpływają na życie seksualne kobiet. Jak informuje Jezebel kobiety, które korzystają z antykoncepcji hormonalnej, mają mniejszą zdolność do osiągania orgazmów.

Na okoliczność badania naukowcy z Uniwersytetu Indiana (USA) przepytali 1101 aktywnych seksualnie kobiet.

Okazuje się także, że tabletki antykoncepcyjne mogą powodować duży dyskomfort podczas stosunku – słabsze podniecenie seksualne i suchość pochwy.

Badacze podkreślają jednocześnie, że wyniki ich badań nie powinny zniechęcać kobiet do korzystania z antykoncepcji hormonalnej. Seks należy bowiem urozmaicać; warto zaopatrzyć się w erotyczne zabawki lub filmy dla dorosłych, które mogą być czasem natchnieniem dla kochanków.

Co ciekawe producenci prezerwatyw od lat dwoją się i troją, by kondomy były dla mężczyzn przyjemne w użyciu. Szkoda tylko, że koncerny farmaceutyczne nie pracują nad poprawą jakości pigułek antykoncepcyjnych. Mądre głowy z Uniwersytetu Indiana są zdania, że warto ulepszać antykoncepcję hormonalną.

Tabletki antykoncepcyjne eliminują ryzyko zajścia w ciążę, co dla wielu kobiet jest najistotniejsze. I nie zrezygnują z tej formy antykoncepcji tylko dlatego, że ich orgazmy są słabsze.

Brak komentarzy.

Dyskusja