Obóz dla dzieci – jak przygotować dziecko?

https://uniface.pl/wp-content/uploads/2021/08/oboz_88.jpgObóz dla dzieci – jak przygotować dziecko?

Chciałeś aby twoje dziecko miało w tym roku udane wakacje? Wykupiłeś mu obóz wakacyjny? To świetna wiadomość. Taki pobyt dla dziecka to prawdziwa frajda, a jednocześnie szkoła życia. Być może będzie to jego pierwszy samodzielny wyjazd bez rodziców. Wiąże się to z pewnymi obawami i lękami – tak z waszej strony, jak i jego. Zanim spakujecie wspólnie torby dziecka i zawieziecie go na dworzec, warto odpowiednio przygotować dziecko do wyjazdu.

Nastawienie psychiczne

Niezwykle ważne jest to, aby dziecko samo chciało wyjechać na obóz i traktowało ten wyjazd w kategoriach przyjemności, a nie przykrego obowiązku, a wręcz kary. Warto z dzieckiem porozmawiać o tym, jak ten wyjazd będzie wyglądać. Ile dni będą poza domem, jakie atrakcje są zaplanowane i kto będzie jego opiekunem w tym czasie. Dziecko powinno jednocześnie wiedzieć, a wręcz mieć pewność, że może liczyć na waszą pomoc nawet wtedy, kiedy jesteście daleko. Zapewnijcie go o tym, że jeśli cokolwiek złego by się działo, powinno do was zadzwonić, a wy przyjedziecie po nie. Da mu to poczucie bezpieczeństwa i sprawi, że będzie spokojnie spędzało tam czas, bez martwienia się o kontakt z wami.

Co należy zabrać na obóz?

Poza podstawowymi rzeczami jak odzież, środki kosmetyczne i higieniczne, dziecko powinno mieć przy sobie telefon komórkowy. Nie musi to być najnowszy model smartfonu. Na obóz lepiej zabrać nieco starszy telefon, który pozwoli pisać sms i dzwonić. Pozostałe funkcje w większości przypadków mogą być niewykorzystane, ze względu na ciekawy program dnia i atrakcje, które dzieciom są zapewniona na obozie.

Apteczka dla dziecka na wyjazd na obóz

Pomimo tego że dzieci na obozach mają zapewnioną odpowiednią opiekę, w tym również medyczną, dobrze jest wyposażyć dziecko w najważniejsze środki – opatrunki, maści na pogryzienia przez owady, tabletki przeciwbólowe, wapno, węgiel, a także środki na biegunkę. Pozwoli to uniknąć wielu nieprzewidzianych rzeczy, a dziecko będzie się czuło pewniej, wiedząc że ma pod ręka preparaty, które mogą mu pomóc, jeśli potrzebujesz gotówki to zawsze jest w pogotowiu jest szybki kredyt. Wyjazd na obóz to dla dziecka mocne przeżycie. Szczególnie jeśli jest to pierwszy obóz w jego życiu. Rozmawiając z dzieckiem i zaopatrując go w najważniejsze środki sprawimy, że ten wyjazd stanie się dla niego pozytywnym, niezapomnianym przeżyciem na kolejne lata.

Brak komentarzy.

Dyskusja