Halloween to dzieło szatana!

https://uniface.pl/wp-content/uploads/2019/04/hallowen-2118650_1920.jpgHalloween to dzieło szatana!

Metropolita Gdański abp Leszek Sławoj Głódź ostro skrytykował modę na pogaństwo. Duchowny przestrzega przed świętowaniem Halloween: „Autor „Biblii Szatana” i twórca współczesnego satanizmu Anton Lavey stwierdził, iż noc z 31 października na 1 listopada jest największym świętem lucyferycznym”. Słowa duchownego opublikował serwis internetowy Archidiecezji Gdańskiej.

„Kroniki policyjne potwierdzają wzmożoną liczbę aktów przemocy o charakterze okultystycznym, nasilających się w tym właśnie czasie. Kościół ostrzega przed angażowaniem się w jakiekolwiek formy okultyzmu i magii” – pisze Metropolita.

I dodaje: „Wdrażanie dzieci, młodzieży i części dorosłych w przyzwolenie na praktyki okultystyczne, choćby pod pozorem zabawy („przekupywanie duchów”) należy w świetle powyższych faktów uznać za niezgodne z nauką Kościoła. Pogańskie w swojej istocie obchody wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych praktykowane przez ludzi uznających się za chrześcijan zubażają ich duchowo”.

Tym samym Metropolita Gdański po raz kolejny przypomniał nieprzejednane stanowisko Kościoła Katolickiego w sprawie Halloween. Przecież sam diabeł macza palce w tym pogańskim święcie.

Czy słowa duchownego powstrzymają Was przed świętowaniem Halloween? A może abp Leszek Sławoj Głódź przesadza?

Brak komentarzy.

Dyskusja