Friendzone – czy jest jakaś szansa na miłość?

https://uniface.pl/wp-content/uploads/2020/11/love-2666677_1920.jpgFriendzone – czy jest jakaś szansa na miłość?

Randkowanie w obecnych czasach staje się coraz trudniejsze. Kobiety i mężczyźni mają większe wymagania i jednocześnie sami nie wiedzą czego tak naprawdę chcą. Wydaje im się, że zawsze mogą znaleźć kogoś lepszego i w konsekwencji takich działań – po latach poszukiwań zostają sami.

Przyczyny można doszukiwać się przede wszystkim w naszym ogólnym podejściu do życia. Jeżeli coś nam nie odpowiada lub coś się zepsuje – bardzo szybko możemy to zastąpić czymś nowym i tak właśnie robimy. Nie chcemy w ogóle podejmować prób naprawy, ponieważ zajmuje to tylko nasz cenny czas i często wcale się nie sprawdza. O wiele prościej jest spróbować gdzie indziej. 

Tak też zachowujemy się w związkach. Początkowo, gdy wszystko jest nowe i ekscytujące – jesteśmy w pełni zaangażowani. A po jakimś czasie pojawiają się pierwsze problemy i zamiast faktycznie się nimi zająć i wspólnie opracować jakieś rozwiązanie – rezygnujemy i szukamy kolejnej osoby, która zapewni nam znowu to samo uczucie. 

Czym jest friendzone? 

Zakończenie krótkotrwałego związku raczej nie wiąże się z bardzo silnymi emocjami. Jeżeli nauczyliśmy się zbytnio nie przywiązywać do drugiej osoby to możemy sobie szybko z tym poradzić i wrócić do normalnego życia. To również jeden z powodów, które sprawiają, że niektórzy mężczyźni lub kobiety trafiają do tzw. “friendzone”. 

Co to jest? Młodzież używa tej nazwy do określenia osoby, która była nimi zainteresowana – a która szybko stała się dla nas tylko przyjacielem. Taka sytuacja nie wyniknęła jednak z jej inicjatywy, a raczej z naszej niechęci do zaangażowania się w związek. Niekoniecznie jest to jednak spowodowane brakiem uczuć w stosunku do takiej osoby. Zdarza się, że po prostu boimy się tego, że ponownie dojdzie do rozpadu związku – a my stracimy w ten sposób bardzo bliskiego przyjaciela.  

Czasami warto zaryzykować 

Jeżeli czujemy, że relacja z osobą, która trafiła do friendzone mogłaby się rozwinąć w coś dobrego – warto czasem podjąć ryzyko. W końcu to te najlepsze związki opierają się właśnie na przyjaźni pomiędzy ludźmi i ciężko jest faktycznie znaleźć kogoś, do kogo mamy pełne zaufanie.  

Tendencje do takiego zachowywania mają w szczególności kobiety, które zamiast stabilizacji i bezpieczeństwa czasami wybierają przygodę. Osoba, którą znamy od dawna może wydać nam się odrobinę zbyt przewidywalna – ale przecież w pewnym momencie życia to właśnie to sprawia, że czujemy się szczęśliwi. Być może warto dać szansę komuś, kto naprawdę nas zna. 

Brak komentarzy.

Dyskusja