Chcesz robić karierę? Wzoruj się na prezesach banków

https://uniface.pl/wp-content/uploads/2019/04/35d92728f7bdeda82bb89535dc3dcd02-4.jpgChcesz robić karierę? Wzoruj się na prezesach banków

Młodzi, jeżeli chcecie zrobić karierę menedżerską wzorujcie się na Wojciechu Sobieraju – radzi Agnieszka Jabłońska z firmy Bigram. 

Prezes Alior Banku skończył handel zagraniczny w Szkole Głównej Planowania i Statystyki (teraz Szkoła Główna Handlowa) i wraz z ciężarną żoną wyjechał do Nowego Jorku.

Tam robił studia MBA. Stypendium starczało jednak tylko na czesne, więc pracował jako kelner, ślusarz, układał marmury, a potem został asystentem w nowojorskiej Stern School Business.

Oczywiście nikt nie mówi, że macie zrobić dokładnie to samo. Co proponuje zatem ekspertka studentom z wielkimi aspiracjami?

By zaczęli od studiów ekonomicznych. – Dają wszechstronną wiedzę o zarządzaniu w finansach, marketingu czy w HR. Jeśli tak spojrzymy na kwestie świadomego tworzenia ścieżki zawodowej, jej planowanie powinno odbywać się już w liceum – uważa Agnieszka Jabłońska

Warto je połączyć z technicznymi studiami. Według niej dobrymi kierunkami są dzisiaj nowoczesne technologie: informatyka, automatyka czy robotyka. I oczywiście w drodze na szczyt bardzo przydają się studia MBA. Najlepiej na renomowanej uczelni. Ale można też wybrać krajową ofertę. Zwraca też uwagę, że w każdym wieku można uzupełniać wykształcenie. 

Dla chcącego nic trudnego. A więc powodzenia drodzy studenci.

Brak komentarzy.

Dyskusja