Atrakcyjność: Liczy się tylko seksapil?

https://uniface.pl/wp-content/uploads/2019/04/beautiful-1274056_1920.jpgAtrakcyjność: Liczy się tylko seksapil?

Na atrakcyjność składa się wiele czynników. To budowa naszego ciała, wygląd zewnętrzny, zapach, głos, ale także sposób bycia, zachowanie, zainteresowania. W tym szybko rozwijającym się świecie nie jest już tak ważna atrakcyjność fizyczna, liczy się także atrakcyjność intelektualna czy towarzyska.

Często jest tak, że na ocenę drugiego człowieka wpływa pierwsze wrażenie, jakie na nas zrobił. Ważne jest więc, by dbać o siebie, ale z klasą. Łatwo jest przesadzić z wyglądem, a to może wywołać odwrotny skutek, staniemy się śmieszne i karykaturalne.

A co z Waszym stylem bycia, zainteresowaniami? Ważne jest, żebyście poświęciły trochę czasu dla siebie. Dążąc do zaspokojenia dóbr materialnych, zapominacie o sobie. Kiedy ostatni raz czytałyście dobrą książkę, byłyście w operze czy teatrze? Czy macie czas na realizowanie swoich marzeń i pasji? Zwrócenie uwagi na siebie sprawi, że zaczniecie dbać o własny rozwój, dzięki temu wzrośnie wasza samoocena, a tym samym poczucie atrakcyjności.

Czy kiedykolwiek zastanawiałyście się, czy w oczach Waszych przyjaciół jesteście atrakcyjne? Czy uważają, że jesteście osobami godnymi zainteresowania?

W dzisiejszych czasach dużo mówi się o atrakcyjności. Jednak ile z Was zwraca uwagę na to, że ideał kobiecego piękna zmienia się z upływem czasu i kulturą? Dziś w dużej mierze wyznacznikiem piękna stają się media. Wmawiają Wam, że jedynie szczupła i długonoga pani ma szansę przyciągnąć męski wzrok.

Dziewczyny, na szczęście nie wszyscy mężczyźni gonią za modą i obowiązującymi trendami! Panie o rubensowskich kształtach znajdą bez problemu swoich wielbicieli, tak samo jak drobne i niskie, szczupłe i wysokie i w wielu innych konfiguracjach. Nie tylko wygląd się liczy, ale i intelekt. Najważniejsze, żebyście w swoich oczach były atrakcyjne, lubiły siebie, łagodnie się traktowały, a otoczenie zacznie Was postrzegać podobnie.

dr Katarzyna Korpolewska
psycholog społeczny – partner merytoryczny portalu fidbek.pl

Brak komentarzy.

Dyskusja