Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl
Ciągle miał banię, a nic nie pił. Jak to możliwe?
Ciągle miał banię, a nic nie pił. Jak to możliwe? Pewien Teksańczyk przez kilka lat powtarzał w kółko: czuje się pijany, a nic nie piłem. I nie kłamał.
Bolid studentów wystartował w zawodach. Jak się spisał
Bolid studentów wystartował w zawodach. Jak się spisał Studenci z Politechniki Wrocławskiej sami zaprojektowali i skonstruowali bolid. Maszyna rozpędza się do „setki” w 4,5 sekundy. Przetestowali już ją na torze wyścigowym.
Film o samospaleniu studenta kandydatem do Oscara
Film o samospaleniu studenta kandydatem do Oscara „Gorejący krzew” Agnieszki Holland będzie czeskim kandydatem do Oscara. Film opowiada o śmierci studenta Jana Palacha.
Niemoralne propozycje wykładowców, czyli seksafery na polskich uczelniach
Niemoralne propozycje wykładowców, czyli seksafery na polskich uczelniach Zaliczenie za „zaliczenie” to standard na uczelni? Profesor Magdalena Środa twierdzi, że w każdym instytucie lub wydziale znajdzie się jurny wykładowca.Jeden z takich, z którym pracowała – zapraszał studentki do domu i przedstawiał następującą ofertę: tutaj odbywają się ciężkie zaliczenia (w tym momencie wskazywał na biurko), a tutaj dostaje się piątkę z egzaminu (na najwyższą ocenę dziewczyna musiała „zapracować” na szerokim łóżku) - mówił.
Symbole UJ już nie za darmo. Pierwszy taki przypadek w Polsce
Symbole UJ już nie za darmo. Pierwszy taki przypadek w Polsce Uniwersytet Jagielloński znalazł nowy sposób na zarobek. Od września wprowadził licencje na herb i nazwę uczelni. Przedsiębiorcy będą teraz musieli zapłacić przynajmniej dwa tys. złotych, by mieć na swoich produktach symbole uniwersytetu. Do tej pory żadnych opłat nie było.
Zakaz masturbacji pod prysznicami w akademikach!
Zakaz masturbacji pod prysznicami w akademikach! Ostrzegamy: sprawa jest śliska. I bynajmniej nie chodzi ani mydło, ani żel pod prysznic, a o czynność, od której – według purytańskich podręczników dobrego wychowania – rosną włosy na rękach i zmniejsza się iloraz inteligencji.
Koszerny smartfon nie dla studentów
Koszerny smartfon nie dla studentów Na izraelski rynek trafia właśnie koszerny smartfon. Nie wszyscy jednak będą mogli go kupić. Smakiem obejdą się studenci religijnych szkół – jesziw. Dlaczego? Bo mają się skupiać na nauce, a nie na głupotach – tak to ujmijmy.
11-latek zaczyna studia!
11-latek zaczyna studia! 11-letni Carson Huey-You zaczął właśnie studiować fizykę na Texas Christian University. Młody geniusz jest najmłodszym studentem w historii tej uczelni. Jednak w jego wypadku wszystko działo się szybciej.
Dziewczyny nie wylewają za kołnierz
Dziewczyny nie wylewają za kołnierz Polskie młode kobiety piją coraz więcej alkoholu. Niektóre nawet prześcigają swoich rówieśników - tak twierdzi prof. Marcin Wojnar z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Antyczny kurs seksu dla studentów
Antyczny kurs seksu dla studentów Adepci wietnamskich uczelni poznali seks od podszewki. Commercial College z miasta Danang zorganizował pierwszy seksualny kurs dla studentów. Chętnych zainteresowanych pogłębieniem wiedzy nie brakowało.
Profesor straci pracę? Wysłał niesmacznego maila do studentów
Profesor straci pracę? Wysłał niesmacznego maila do studentów Przypominajcie mi swoje nazwiska, bo pamiętam tylko te osoby, z którymi uprawiałem seks – napisał w mailu do swoich studentów profesor Louis Wozniak z Uniwersytetu Illinois.
Udają pijaków, obcokrajowców, skaczą przez okno - za bilet nie płacą!
Udają pijaków, obcokrajowców, skaczą przez okno - za bilet nie płacą! - Nie kasuję biletów, bo są za drogie – mówi o powodach jazdy na gapę jeden ze studentów. Podobnie jak on myśli wielu innych żaków. Bunt jednak kosztuje. Kontrolerzy nie przyjmują do wiadomości takich tłumaczeń i bez oporów wlepiają mandaty.
Polski miliarder zamieszkał w akademiku
Polski miliarder zamieszkał w akademiku Choć ma miliardy na kontach i jest jednym z najbogatszych Polaków („Forbes” oszacował jego majątek na 4,4 mld złotych) – mieszka teraz w akademiku. Kto taki? Leszek Czarnecki.
Facebook zakazany w Rosji?
Facebook zakazany w Rosji? Czy już niedługo Rosjanie stracą dostęp do Facebooka? To bardzo możliwe. Poszło o dopalacze, a właściwie reklamy tych substancji chemicznych, które pojawiły się na serwisie społecznościowym.
Studiuj na Harvardzie z domu lub pociągu
Studiuj na Harvardzie z domu lub pociągu Nowa nordycka dieta, zrozumienie mediów przez zrozumienie Google, antykoncepcja: wybory, kultura i konsekwencje – to tylko trzy z wielu ciekawych zajęć, na które możecie zapisać się przez internet w ramach studiów MOOC (otwarte masowe kursy online). A studiujecie, kiedy chcecie i skąd chcecie.
Polacy nie kochają Twittera. Dlaczego nikt normalny nie tweetuje?
Polacy nie kochają Twittera. Dlaczego nikt normalny nie tweetuje? Facebook spoko, a Twitter be? Na to wychodzi. Polacy nie tweetują na potęgę, jak inne nacje. Amerykanów, mieszkańców Europy Zachodniej, Brazylijczyków, Egipcjan, czy Hindusów – ich wszystkich ogarnęła gorączka tworzenia maks 140 znakowych wpisów. My pozostaliśmy obojętni na mikroblogowanie
Kaszubi zawiedzeni. Nie będzie nowego kierunku, bo brakowało chętnych
Kaszubi zawiedzeni. Nie będzie nowego kierunku, bo brakowało chętnych Uniwersytet Gdański zamierzał ruszyć w tym roku z zupełnie nowym kierunkiem studiów – etnofilologią kaszubską. Na zamiarach skończyło...
To szokujące! Studenci schorowani jak 60-latkowie
To szokujące! Studenci schorowani jak 60-latkowie Połowie wrocławskich studentów grozi zawał. Powód? Młodzi ludzie kochają jeść frytki, hamburgery i batony. A to bardzo zgubna...