Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl

Wypunktuj swojego wykładowcę

Wypunktuj swojego wykładowcę
Idzie ku lepszemu. Od 1 października br. drugi kierunek studiów dziennych na uczelniach publicznych będzie co prawda płatny, ale za to wszyscy studenci będą oceniać swoich wykładowców. Co warte podkreślenia - po raz pierwszy studenckie oceny będą miały wpływ na przyszłą karierę zawodową ciał akademickich. A wszystko dzięki znowelizowanej ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym. - Studenci będą obowiązkowo oceniać swoich wykładowców - ich kompetencje, komunikatywność, czy merytoryczny poziom zajęć. Ocena ma być uwzględniona przy sformalizowanym ocenianiu wykładowcy przez ich przełożonych - wyjaśniała podczas ostatniej wizyty w Białymstoku prof. Barbara Kudrycka, minister szkolnictwa wyższego, donosi "Gazeta". Co dokładnie będą punktować studenci? Ocenią m.in. poziom prowadzonych zajęć i stopień przygotowania nauczycieli akademickich do wykładów. Adepci uczelni cieszą się z nowych rozwiązań. Przecież niektórzy profesorowie, z całym szacunkiem do ich dorobku naukowego, do prowadzenia zajęć w ogóle się nie nadają: - Zamiast do studentów, ze spuszczonym wzrokiem mówią do podłogi. Są też tacy, którzy zamiast wykład poświęcić na przekazanie informacji dyktują nam książki i strony, na których są informacje niezbędne do zaliczenia egzaminu - mówią "GW" studentki. Część wykładowców podchodzi do nowych rozwiązań sceptycznie. Obawiają się, że żacy wystawią negatywne oceny tym wymagającym i surowym nauczycielom akademickim, a najwyższe noty dostaną uczelniani luzacy. A Wy jaką laurkę wystawicie swoim profesorom? Zachowają stanowiska? Czy zemścicie się za oblane egzaminy?
Źródło: http://miasta.gazeta.pl/miasto/1,96987,9730091,_Student_wyst...

Komentarze (35)

Gość 02.09.2013 Zgłoś
:)
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
ciekawe jak będą brać to pod uwagę, bo póki co to mam wrażenie że się tym jedynie pod....ją. Mówi się, że "tak brane jest to pod uwagę" ale jaką? bo przez te kilka lat jakoś nie zauważyłam, żeby na lepsze poprawili się ci którzy zlewają studentów, spóźniają się i nie nadają sie do prowadzenia wykładów.
Odpowiedz
1
gośćwkość 02.09.2013 Zgłoś
bzdura to nic nie da! pic na wodę fotomontaż ! tą ustawą o szkolnictwie można sobie za przeproszeniem dupę wytrzeć! studia kształciły by dobrze dopiero gdyby "wykładowcy" przechodzili takie same szkolenie jak nauczyciele szkoły podstawowej i średniej oraz gdyby na ocenę końcową składała by się średnia z mniejszych partii materiału a nie z jednego wielkiego psełdo sprawdzianu na którym najlepiej wychodzą oszuści ze zestawami słuchawkowymi a nie osoby rzetelnie pracujące przez cały rok
Odpowiedz
2
korek 02.09.2013 Zgłoś
O ile studenci zrozumieją co oznaczają takie słowa jak "kompetencje, komunikatywność, czy merytoryczny poziom zajęć"... :/
Odpowiedz
6
Gość 02.09.2013 Zgłoś
dlaczego mięsożercy chorują i nie są genialni jak wegetarianie? mózg niszczy mięso stąd ich kompleksy a lek: wegetarianizm: Jezus, Da Vinci, Einstein, Edison, Platon, Sokrates, Newton, Darwin, Tesla, Kafka, Tołstoj,Wolter, Ghandi, Twain, Rifkin, Pamela Anderson, Briggite Bardot, Kate Winslet, Tina Turner, Kim Basinger, Dustin Hoffman, Bryan Adams, David Duchowny, Moby, Bono ( U 2 ), Leonard Cohen, Bob Dylan, John Cage, Johny Rotten, Beastie Boys, Jarule, Krs-One, Rza, Bruce Lee.. to mięso utrudnia myślenie powodując miażdżyce i niedotlenienie mózgu, sklerozę, wylewy, stwardnienie rozsiane, Parkinsona, Alzheimera, BSE=gąbczaste zwyrodnienie mózgu = od wołowiny szalonych krów w Anglii zmarło już 300 osób (objawy jak Alzheimer, Parkinsona tez powodują je priony - cząstki mięsa), miażdżyca utrudnia krążenie krwi=niedotlenienie mózgu
Odpowiedz
0
PROROCK 02.09.2013 Zgłoś
ej, no super pomysł! proponuję, żeby następny krok, to było ocenianie kompetencji sędziów, przez kryminalistów, którzy byli przez nich sądzeni
Odpowiedz
13
Gozer 02.09.2013 Zgłoś
nie wiem jak jest gdzie indziej, ale na polibudzie częstochowskiej ankiety są naprawde absurdalnym pomysłem. Rozdawane są w formie kserówek przez prowadzącego zajęcia i zbierane równiez przez niego. jakie jest prawdopodobieństwo że taki "mentor" będzie uczciwy i np. nie zamieni niepochlebnych opini na jego temat na nieco bardziej karieropędne?
Odpowiedz
3
Gość 02.09.2013 Zgłoś
szkoły/uczelnie prywatne są na wyższym poziomie niż"darmowe"szkoły publiczne siedliska biedy/patologii skupiające ludzi niezaradnych z marginesu społecznego których nie stać na opłaty za szkołę/uczelnię:)
Odpowiedz
3
Gość 02.09.2013 Zgłoś
nie wiem co inni o tym sadza, ale ja ocenilabym profesorow uczciwie. Najciekawsze zajecia byly u tych najbardziej surowych i ja chcialabym miec mozliwos ocenienia ich pracy, docenienia ich wysilkow.
Odpowiedz
0
heefai 02.09.2013 Zgłoś
AGH czy UJ to siedliska biedy i patologii? Kurcze, już któryś raz widzę taki sam komentarz, podobnie jak ten o wegetarianach... Przeklęci spamerzy. A sam pomysł jest dobry, wyzwanie teraz przed szkolnictwem to nie-spieprzenie tego i dopilnowanie by system zadziałał.
Odpowiedz
1
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Woow.. a na zachodzie maja tak od 20stu lat.. no ale PO i Donald beda czczeni przez narod.. jak zwykle.
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Student ma oceniać wykładowcę... ? TO conajmniej nieprawodłowe, błędne, a nawet chore... Jedynym powodem takich "ulepszeń" jest chyba całkowite rozwalenie szkolnictwa wyższego w Polsce, chociaz już teraz niewiele jest konkretnych całych uczelni. Może niektore wydziały i nieliczni wykładowcy:/
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Studenci wytną najlepszą część kadry i zostaną tylko słabi i luźni. Wpisuje się to w strategię PO dążącą do maksymalnego ogłupienia polskiego społeczeństwa. Patologie na wyższych uczelniach che się zwalczać inną patologią.
Odpowiedz
2
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Założenie jest bzdurne - wystarczy że wykładowca będzie wymagał od studentów wiedzy i ją sprawdzał a jego noty będą leciały w dół Taka jest prawda
Odpowiedz
1
dr 02.09.2013 Zgłoś
a jak student, ledwie z matura, ma oceniac kompetencje doktora albo profesora ??? Jaka ma do tego legitymacje ?
Odpowiedz
1
Gość 02.09.2013 Zgłoś
ciekawa opacja punktowania prof. ale szczrze odradzam. niby anonimowe a i tak zawsze jakis pucus z ucha strzeli, kto jak punktowal...a pozniej sami wiecie jak ciezko jest zdac sesje...
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Wiadomo: najwyższą punktację otrzymają ci, którzy najmniej od studenta wymagają i u których najłatwiej zaliczyć...
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Pamietam,ze u mnie na uczelni studenci dobrze oceniali wymagajacych wykladowcow,najnizsze oceny dostawali kserowkaze. Student tez sie chce czegos nauczyc!!
Odpowiedz
0
harcerzyk 02.09.2013 Zgłoś
sprywatyzowac wszystkie uczelnie i normalnie pobierac oplaty za nauke, tak jak pobiera sie oplate za chleb w sklepie, bo to taki sam produkt ! Placisz, kupujesz i masz, wybierasz to - przedmiot - co wg ciebie jest przydatne, a nie wkowasz jakies pierdoly z ksiazek z lat 60, bo profesor do emerytury musi wyrobic jeszcze kilka godzin wykladow.
Odpowiedz