Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl

TRZECI WYMIAR na Politechnice Śląskiej!

Wielkie brawa należą się Politechnice Śląskiej i Śląskiej Akademii Medycznej. Studenci tychże uczelni będą uczestniczyć w supernowoczesnych wykładach 3D. Trójwymiarowe animacje pozwolą żakom np. wprawić w ruch i rozebrać wirtualny silnik, lub przeprowadzić sekcję zwłok na wirtualnych zwierzętach. Rewolucyjne metody nauczania będą stosowane już w tym semestrze na Wydziale Mechanicznym Technologicznym. Warto podkreślić, że śląskie uczelnie jako pierwsze w Polsce będą prowadzić wykłady w technologii 3D. Technologii, która elektryzuje kinomaniaków, a niebawem będzie służyć studentom. - To będzie rewolucja w edukacji. W wirtualnym świecie można obserwować przygotowanie zwierząt do doświadczeń - od znieczulenia po izolację danej struktury, aż po podłączenie do aparatury. Pozwala to na obserwacje reakcji organizmu na leki. Dzięki specjalnym okularom mamy wrażenie głębi obrazu i realności wykonywanych czynności. Można je też w każdej chwili przerwać lub powtórzyć - cieszy się dr hab. Halina Jędrzejowska z Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, donosi serwis gliwice.naszemiasto.pl. Supernowoczesne wykłady odbędą się dzięki programowi "Interaktywne kształcenie inżyniera", który kosztował gliwicką uczelnię 14 MILIONÓW złotych. 12 milionów dała Unia Europejska. Za te pieniądze zakupiono m.in. ekran do animacji w technologii stereoskopowej, projektory, zaawansowany komputer i 500 okularów odbierających obraz w technologii 3D. Dzięki specjalnym akcesorium żacy będą mogli niemalże wniknąć do wirtualnego świata. Śląskim studentom już zazdrościmy! Już teraz możecie się przekonać, jak to wszystko będzie wyglądać.

Komentarze (10)

Gość 02.09.2013 Zgłoś
www.war4cash.pl - Wykorzystując swoje umiejętności w grze w warcaby możesz w prosty sposób się wzbogacić!!!
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
łoooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
dr inz. 02.09.2013 Zgłoś
"Studenci tychże uczelni będą uczestniczyć w supernowoczesnych wykładach 3D.". Bo sie posikam! Ja 15 lat temu chodzilem na tradycyjne wyklady i one tez byly 3D i to bez zbednych okluarow. Zaden z wykladowcow nie byl plaski! A jak trzeba bylo przedstawic trojwymiarowo jakas ilustracje to sie uzywalo rysunkow w rzucie izometrycznym.
Odpowiedz
3
Vlad 02.09.2013 Zgłoś
pytanie tylko czy to będzie jedynie seria "pokazowych" wykładów, czy ta technologia będzie wykorzystywana częściej niż raz do roku, ile godzin prezentacji przewidziano ? czy profesorowie bedą potrafili / chcieli programować swoje prezentacje w 3d... Jestem z Politechniki Śląskiej, z wydziału MT i mimo, że bardzo podoba mi się projekt- mam poważne obawy co do sposobu jego realizacji.
Odpowiedz
2
Zość 02.09.2013 Zgłoś
A de bile i tak nadal nie będą umieli obliczyć 1/i !!!
Odpowiedz
1
Gość 02.09.2013 Zgłoś
chcielibyscie, zeby kroil was lekarz, ktory widzial filmik o chirurgii? :P
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
to jest sciema, wiekszosc wykladowców jest starej daty - maja problemu z obsluzeniem komorki juz nie mowiac o komputerze ...
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Studenci medycy będę rozkładać silnik? Aż mi się nie chce komentować :)
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
To lepsze niż krojenie tysięcy żab lub psów czy zwłok aby coś tam zobaczyć.
Odpowiedz
0
patrowicz 02.09.2013 Zgłoś
Mariusz Patrowicz pozdrewia portal urlopy.pl gffgttd
Odpowiedz
0