Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl

Tak się bawi biegiem przez świat!

Karol Dzieciątko przez miesiąc przebiegł ponad 2000 km. Biegnie po Polsce, aby zdobyć pieniądze na leczenie dla swoich dwóch koleżanek – Kasi i Oli. Dziewczyny cierpią na zanik mięśni. Student UKSW codziennie pokonuje kilkadziesiąt kilometrów.

Potrzebna suma to 160 tysięcy złotych – 75 zł za każdy przebiegnięty kilometr. Liczy, że na każdym kilometrze znajdzie się ktoś „odlotowy”, który wesprze dziewczyny taką gotówką. Karol, co kilka dni na swoim profilu facebookowym zamieszcza raport z trasy.

Poniższy wpis pochodzi z  30 sierpnia: „Cześć. Piszę z trasy, bo mam trochę internetu i muszę odpocząć, bo ciężko bardzo. Chciałem powiedzieć, że nie jestem taki Iron Man, bo po tych 91 do Krakowa się przeziębiłem i teraz gorączka, gardło i katar dają się we znaki. W środę zszedłem po 58km (14 przed metą - rozłożyło mnie), wczoraj zrobiłem tylko 64km (8 mniej). Cóż, nie da się zawsze wygrywać. Mam nadzieję, że dziewczyny nie będą miały mi tego za złe. Poza tym czuję się już wypompowany - to 1970km, a więc, jeżeli dam radę do Brzegu - dzisiaj już pęknie granica 2000, a na tym mi zależy. Jeśli nie to pęknie jutro...” (pisownia oryginalna).

Karolowi gratulujemy determinacji i życzymy osiągnięcia założonego celu, a dziewczynom szybkiego powrotu do zdrowia. Zainteresowała was akcja? Zajrzyjcie po więcej informacji na biegiemprzezswiat.pl. A tak nasz dzielny biegacz relaksuje się w chwilach odpoczynku

Komentarze (1)

Gość 05.09.2013 Zgłoś
debil
Odpowiedz
-4