Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl

Studia skończyli, pracować w Polsce nie chcieli i teraz żyją w raju

Studia skończyli, pracować w Polsce nie chcieli i teraz żyją w raju

sxc.hu

Pokończyli studia, zdobyli wykształcenie, a teraz wygrzewają się na rajskich plażach w Tajlandii. Nie chcieli szukać szczęścia w Polsce. Krzysztof Niklas jest inżynierem budownictwa. Uważa jednak ,że nie opłaca mu się pracować w zawodzie. Utrzymuję się z pokera.

Gra w internecie pozwala mu na dowolność przy wyborze miejsca zamieszkania. Mieszkał już w Hiszpanii, potem w Anglii -  teraz wybrał egzotyczną Tajlandię. Od trzech miesięcy przebywa na wyspie Phuket.

Raj na ziemi? Poniekąd tak. W dzień Krzysztof nurkuje lub wybiera się na kitesurfing, a nocą na imprezy, na których jak zapewnia – nie można się nudzić. Tylko pozazdrościć.

Poważnie myśli, czy nie zamieszkać w Tajlandii na stałe. Takie same plany ma Jakub Stachecki. Już po maturze wiedział, że chce zwijać się z Polski. Studiował dlatego montaż filmowy w Warszawie.

Zastanawiał się nad dwiema opcjami. - Albo anglojęzyczny, zachodni kraj, w którym jest więcej opcji pracy, większe zarobki i sporo doświadczeń do zdobycia. Albo przeciwnie, wschód, na którym wiele rynków jest jeszcze nie do końca obsadzonych, a konkurencja nie jest tak duża i koszty życia mniejsze. Tajlandię wybraliśmy z moją dziewczyną Marią przesuwając palcem po mapie - opowiada 27-latek.

Jakub postanowił rzucić pracę w Polsce. Sprzedał większość swoich rzeczy i kupił bilet na samolot. Przeprowadził się do jednego z największych tajlandzkich miast – Chinag Mai.

Tam podobnie jak Krzysztof – pracuje przez internet. Dostaje zamówienia z Polski i z zagranicy.
27-latek nie może nachwalić się tubylców. Podkreśla, że najgorsze co może nas spotkać w Tajlandii, to brak uśmiechu.

Jest tam aż tak idealnie? Obaj panowie wskazują na jeden mankament, który przypomina im ojczysty kraj. Jest nim biurokracja. Jak w Polsce, tak w Tajlandii ciężko cokolwiek załatwić w urzędach.

Z drugiej strony – jeśli tylko na takie problemy można się tam natknąć, kto by się nie poświęcił. Przecież po nerwach w urzędzie idziemy na rajską plażę i stresik

Komentarze (36)

Gość 12.09.2013 Zgłoś
Mnie tez kiedys powiedziano ze z gieldy nie da sie zyc bo to oszustwo a ja juz siodmy rok nie pracuje tylko gram na gieldzie (oczywiscie nie w Polsce ani Europie tylko w Ameryce)
Odpowiedz
0
Gość 12.09.2013 Zgłoś
Trzeba naprawde innych uwazac za niepelnosprawnych mentalnie zeby wypisywac takie kretynizmy ze"jestem bardzo dobry w pokera a jest to graUMIEJETNOSCI".Koles-ja mam swoje lata i nie jeden raz w pokera gralem i znam niejednego"pokerzyste"...i wiem jedno-czego ty nie wiesz i pewnie z powodu ulomnosci nie bedziesz nigdy wiedzial-poker jest gra oszustow.Mowie tu o takich pokerzystach ktorzy z tego"zyja".Wiekszosc konczy z nozem w plecach...
Gość: Mi się "szczęści" od 5 lat, rozegrałem 2 mln rozdań i będzie mi się szczęścić przez kolejne 5 lat z prostego powodu, poker to gra umiejętności a ja jestem w nią bardzo dobry. Można być na 0/przegrywać przez 100 tysięcy rozdań, ale po milionie jeżeli masz przewagę umiejętności to szansa na to, że nie będzie wygrywał jest tak samo mała jak na to, iż politycy przestaną okradać naród, a naród przestanie na to przyzwalać. Co do studiów sam je skończyłem, tylko licencjat, jednak zrobiłem to dla moich rodziców, normalnie popierniczyłbym studia po pierwszym roku. Łatwo jest obrażać się na młodych, że robią studia i wyjeżdżają, ale jakie my tu mamy perspektywy? Kilku milionom młodych Polaków wmówiono, ze papierek z uniwerka zapewni im pracę i godne życie. Niestety po pięciu latach większość doszła do wniosku, że ktoś ich oszukał i gdyby skończyli
Odpowiedz
6
Gość 12.09.2013 Zgłoś
Wy pismaki jestescie coraz glupsi.Mowie to naprawde z przykroscia.Takie sa jednak fakty.Zrobicie wszystko,napiszecie najwieksze klamstwo albo bzdure a wszystko dla kasy.Kazdy w miare inteligentny czlowiek wie ze tzw."pokerzysci"to sa ci ktorzy potrafia dobrze oszukiwac innych.Innej mozliwosci na nieustanne wygrywanie po prostu nie ma.
Odpowiedz
6
Gość 11.09.2013 Zgłoś
Mi się "szczęści" od 5 lat, rozegrałem 2 mln rozdań i będzie mi się szczęścić przez kolejne 5 lat z prostego powodu, poker to gra umiejętności a ja jestem w nią bardzo dobry. Można być na 0/przegrywać przez 100 tysięcy rozdań, ale po milionie jeżeli masz przewagę umiejętności to szansa na to, że nie będzie wygrywał jest tak samo mała jak na to, iż politycy przestaną okradać naród, a naród przestanie na to przyzwalać. Co do studiów sam je skończyłem, tylko licencjat, jednak zrobiłem to dla moich rodziców, normalnie popierniczyłbym studia po pierwszym roku. Łatwo jest obrażać się na młodych, że robią studia i wyjeżdżają, ale jakie my tu mamy perspektywy? Kilku milionom młodych Polaków wmówiono, ze papierek z uniwerka zapewni im pracę i godne życie. Niestety po pięciu latach większość doszła do wniosku, że ktoś ich oszukał i gdyby skończyli
Gość: No. Na pewno. Utrzymuje się z pokera. Bajkopisarze, że aż strach. Nawet jak, to niech tak robi dalej- zobaczymy jak długo mu się będzie szczęścić.
Odpowiedz
5
Gość 11.09.2013 Zgłoś
Nikt Im jeszcze nie uzmysłowił że będą w pewnym czasie starzy, życzę zdrowia i kasy.
Odpowiedz
1
Gość 11.09.2013 Zgłoś
SZczerze? Właśnie o to chodzi POpaprańcom żeby rodowici wyjechali i zaprosili braci z Izraela a z twojej mamy i siostry zrobili parobka do czyszczenia butów lub posadzek w pałacach. Tylko prawdziwi Polacy z jajami zostają w kraju i walczą o przetrwanie i godne życie .Za Ciebie Polaku
Gość: Też mam taki zamiar. W ciągu dwóch lat wyjechać na stałe z tego kraju!!!!!!!!!!
Odpowiedz
5
Gość 11.09.2013 Zgłoś
Sposób Na Kasę w Sieci Wysokie Dochody - is.gd/FOxJvY
Odpowiedz
-1
Gość 11.09.2013 Zgłoś
Nie pisz tak, bo popełnisz samobójstwo.
Gość: Najlepiej jak Polacy wyjada z kraju i bedzie mozna przejac caly kraj... Po co uzywac sily zbrojnej? Wystarczy doprowadzic spoleczenstwo do nedzy to sami wyjada.
Odpowiedz
5
Gość 11.09.2013 Zgłoś
I cóż z tego,że zginęli? Czy gospodarka się od tego załamała? Wszystko toczy się tak samo jak przedtem. Byli tak samo niepotrzebni jak ci, co weszli na ich miejsce.
Gość: ...W naszym Kraju , obecnie jest jak po strasznej wojnie ...kilka milionów młodych ludzi już nie ma ...elity , dwaj prezydencji i wszyscy generałowie , oraz najlepsi oficerowie lotnictwa / nieco wcześniej / zginęli ...zadłużenie ogromne ...przemysł zniszczony / nie ma / kopalnie pozamykane / dla kogo ? / ...na wsiach , jedynie obsiewy trawą lasami / za to Unia tylko płaci / ....zupełnie jak po wielkiej wojnie .....kto za to odpowie ?
Odpowiedz
-2
Gość 11.09.2013 Zgłoś
W dzień nurkuje, w nocy imprezuje, a utrzymuje się z pokera. Czy kiedykolwiek śpi nie wiadomo. Też kiedyś grałem, ale przekonałem się, że zawsze ktoś musi przegrać. Ale najwyraźniej ten młody człowiek jeszcze tego nie zauważył.
Odpowiedz
14
Gość 11.09.2013 Zgłoś
racja ale KRAJ-POLSKA jest winny/a - nie walczy o swoich obywateli to co ma zrobic jednostka /nie wojskowa/? walczy o siebie bo w wielu krajach jest o wiele lepiej TO CO BYS ZROBIL jak bys môgl polepszyc swoje zycie?
Gość: Czy wszyscy którzy skończyli studia w Polsce na koszt podatników oddadzą pieniądze zanim wyjadą do raju? Jakoś nie widzę takich wpisów.A jak lekarz chce wyjechać, to zaraz pojawia się tysiąc wpisów,że skończył studia na garbie narodu i powiesić go najlepiej.
Odpowiedz
0
Gość 11.09.2013 Zgłoś
Wyjedźmy wszyscy bo Tusk z Rostkowskim położą ten kraj do końca na łopatki i ogłoszą kolejny rozbiór Polski!!!
Odpowiedz
5
Gość 15.09.2013 Zgłoś
A Ty co? Pewnie moher PIS-owiec................... ,,SZczerze? Właśnie o to chodzi POpaprańcom żeby rodowici wyjechali i zaprosili braci z Izraela a z twojej mamy i siostry zrobili parobka do czyszczenia butów lub posadzek w pałacach. Tylko prawdziwi Polacy z jajami zostają w kraju i walczą o przetrwanie i godne życie .Za Ciebie Polaku "
Odpowiedz
-3
Gość 15.09.2013 Zgłoś
A ty co? Pewnie moher PIS-owiec.......................
Odpowiedz
-2
Gość 11.09.2013 Zgłoś
...W naszym Kraju , obecnie jest jak po strasznej wojnie ...kilka milionów młodych ludzi już nie ma ...elity , dwaj prezydencji i wszyscy generałowie , oraz najlepsi oficerowie lotnictwa / nieco wcześniej / zginęli ...zadłużenie ogromne ...przemysł zniszczony / nie ma / kopalnie pozamykane / dla kogo ? / ...na wsiach , jedynie obsiewy trawą lasami / za to Unia tylko płaci / ....zupełnie jak po wielkiej wojnie .....kto za to odpowie ?
Odpowiedz
32
Gość 11.09.2013 Zgłoś
Czy wszyscy którzy skończyli studia w Polsce na koszt podatników oddadzą pieniądze zanim wyjadą do raju? Jakoś nie widzę takich wpisów.A jak lekarz chce wyjechać, to zaraz pojawia się tysiąc wpisów,że skończył studia na garbie narodu i powiesić go najlepiej.
Odpowiedz
10
Gość 11.09.2013 Zgłoś
jedz! i nie zastanawiaj sie ani chwili dluzej... powodzenia i pozdrowienia z...ZACHODNIEGO KRAJU ;-)
Gość: Też mam taki zamiar. W ciągu dwóch lat wyjechać na stałe z tego kraju!!!!!!!!!!
Odpowiedz
2
Gość 11.09.2013 Zgłoś
Najlepiej jak Polacy wyjada z kraju i bedzie mozna przejac caly kraj... Po co uzywac sily zbrojnej? Wystarczy doprowadzic spoleczenstwo do nedzy to sami wyjada.
Odpowiedz
74
Gość 11.09.2013 Zgłoś
Też mam taki zamiar. W ciągu dwóch lat wyjechać na stałe z tego kraju!!!!!!!!!!
Odpowiedz
20
Gość 11.09.2013 Zgłoś
No. Na pewno. Utrzymuje się z pokera. Bajkopisarze, że aż strach. Nawet jak, to niech tak robi dalej- zobaczymy jak długo mu się będzie szczęścić.
Odpowiedz