Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl

Student biegnie po wiedzę!

Student biegnie po wiedzę!

Dostał się na studia w Georgetown University, ale nie stać go na rozpoczęcie nauki. Zdolny student SGH postanowił, że pobiegnie po wiedzę. Zamierza pokonać dystans z Warszawy do Krakowa, żeby zebrać pieniądze na start.

Niestety amerykańskie studia to pułap poza zasięgiem dla przeciętnego obywatela. Rok nauki na prestiżowej amerykańskiej uczelni kosztuje około 40 tys. dolarów. Na taki wydatek stać tylko nielicznych. Młodzi amerykanie zaciągają kredyty, które spłacają po ukończeniu nauki.

Bartek szukał pomocy wszędzie. Niestety polskie fundusze wspierające studia w USA są niezwykle ograniczone. Dlatego postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Na przełomie lipca i sierpnia zamierza pokonać trasę między Warszawą, a Krakowem. Na pokonanie dystansu ok. 300 km dzielny żak daje sobie 14 dni.

Chłopak liczy, że bieg pozwoli mu przyciągnąć sponsorów zainteresowanych ideą. W czasie akcji zamierza zebrać około 40-50 tys. zł. Tyle jest mu potrzebne na sam start. W Goeorgetown zamierzam podjąć pracę na uniwersytecie. Amerykańskie uczelnie dają możliwość zarabiania przez pomoc profesorom na wykładach - wyjaśnia Walentyński.

Trzymamy kciuki za Bartka!

Źródło: http://biegnepowiedze.pl

Komentarze (3)

Gość 02.09.2013 Zgłoś
To po drodze może wstąpić tu http://adf.ly/LU1yX
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
No i tak trzymać. Już polubiłem na pewnym portalu akcje może pójdzie dalej.
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Podalibyśći czy ma jakieś doświadczenie sportowe, czy po prostu jest aż tak wielkim idealistą, jak chłopiec z polskiego filmu, który biegł dla Mamy, ktora byla ciezko chora, i caly kraj przebiegl.
Odpowiedz
0