Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl

Studenci z Ohio zmieniali kolor skóry

Amerykańscy studenci sprawdzają, jak wyglądaliby mając inny kolor skóry. Program stworzony przez żaków z University of Akron ma nakłonić młodych ludzi do rozmów o problemach rasowych dotykających amerykańskie społeczeństwo.

Jak zapewniają organizatorzy, celem trwającej dwa tygodnie akcji jest, by każdy mógł przez chwilę poczuć się jak ktoś inny. W ramach uczelnianego projektu, młodzi ludzie przy pomocy specjalnego oprogramowania mogą sprawdzić, jak wyglądaliby mając inny kolor skóry.

Zainteresowanych wirtualną symulacją nie brakuje. Przed punktem foto usytuowanym w gmachu uczelnianej biblioteki tworzą się kolejki. Studenci są zgodni, kolor skóry nie powinien wpływać na ocenę ludzi. Przyznają, że udział w komputerowej przemianie sprawił, że zaczęli więcej myśleć o uprzedzeniach rasowych występujących w społeczeństwie.

Komentarze (7)

adam 02.09.2013 Zgłoś
Coraz częściej dyskryminacja dotyka białych ludzi...
Odpowiedz
4
luke 02.09.2013 Zgłoś
rasizm nie istnieje, to obawa przed obcymi (inaczej wygladajacymi) w naszych grupach spolecznych
Odpowiedz
2
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Szkoda, że nie pokazali jak ludzie wyglądaliby pod rządami Arabów. Chociaż nie, przecież wiadomo. Kobiety wszystkie identycznie.
Odpowiedz
1
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Nie kupie waszego zye8anego piwa, proszę księcia, bo vvcurvviayą mnie te reklamy przed każdym filmikiem, proszę księcia.
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
najwiekszymi rasistami są murzyni !!!! tylko jak im to udowodnić ? on cie nazwie białasem i jest ok , ty go czarnuchem i wielka afera sie robi ... oni po prostu wykorzystują to coraz czesciej ...
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
czarnuchy i ciapaci nie uznają podstawowych praw człowieka które sa- uwaga- wynalazkiem wyłacznie białej rasy. nigdzie na świecie inne rasy nie posiadaja takich praw jak w białych krajach, nie mówiąc już o prawach kobiet.jakim wiec cudem po przekroczeniu granic Białej cywilizacji ci którzy pierwsi u siebie ukamienowaliby białego stają się takimi gołabkami pokoju i nawołuja do rozwiązania problemu rasowego? banda hipokrytów!
Odpowiedz
0
Gość 18.03.2017 Zgłoś
wh0cd389105 <a href=http://cialis20mg2017.com/>cialis 20 mg</a>
Odpowiedz
0