Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl

SGH z problemami!

SGH z problemami!
Szkoła Główna Handlowa obok Politechniki Radomskiej i gdańskiej AWFIS to trzy najgorzej zarządzane uczelnie w kraju. Grozi im wyznaczenie rektora "komisarza". Jak wśród nich wytłumaczyć obecność najlepszej szkoły ekonomicznej w kraju? W myśl nowych przepisów "Prawa o szkolnictwie wyższym" minister może wprowadzić na uczelni zarząd komisaryczny, gdy uczelnia finansowana z środków publicznych wykazuje straty finansowe przekraczające 1/4 dotacji z budżetu - informuje "Gazeta Wyborcza" Niestety w przypadku SGH mamy do czynienia ze znacznie większym przekroczeniem budżetu. Okazuje się, że straty finansowe w przypadku warszawskiej uczelni przekroczyły o ponad 29 proc. roczną dotację państwową. Oznacza to, że "Kuźnia kadr" elity finansowej znacząco przekroczyła dopuszczalną normę. Czyżby SGH było już bankrutem? Miejmy nadzieję, że nie! Minister Barbara Kudrycka wysłała w tym tygodniu trzy pisma ostrzegawcze: do SGH w Warszawie, Politechniki Radomskiej i AWFiS w Gdańsku. Trzymamy kciuki za sprawne rozwiązanie problemów finansowych wszystkich trzech uczelni. Źródło: Gazeta Wyborcza
Źródło: http://www.gazeta.pl

Komentarze (8)

Gość 02.09.2013 Zgłoś
Tak zwana "szkoła prezesów" xD
Odpowiedz
2
Gość 02.09.2013 Zgłoś
ekonomiści :) Ludzie zwalniać profesorów - darmozjadów. Zostawić magistrów, a resztę zwolnić niech idą do rządu :) i tak ich tam pełno, może dlatego tak jest w Polsce.
Odpowiedz
2
Gość 02.09.2013 Zgłoś
wlasnie takiej ekonomi ucza studentow maja tytuly i posadki nie adekwatnie oplacane
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
SGH się skończyła gdy wprowadzili studia "popołudniowe". Każdy wiedział że to przekręt i jakość uczenia spadnie jeszcze bardziej, ale kasa is kasa. Poza tym, co z tego że karda wielce szanowna z tytułami jak w ogóle ich nie ma w szkole. Zajęcia prowadzą jacyś doktoranci, a wpis do Indeksu jest od profesora. Ściema! A nawet jak profesor jest to ma głowę zajętą innymi sprawami. W końcu to nie jego brocha czy się Jaś nauczy czy nie. (jak nie to nawet lepiej, czesne na SGH do najniższych nie należy)
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Wychodzi na to że trzeba uczyć się "od SGH", a nie "na SGH". Obserwując działanie tej szkoły szybko wpadniesz na pomysł własnej indywidualnej piramidy finansowej :)
Odpowiedz
1
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Haha i oni ucza jak zarzadzac xD
Odpowiedz
2
yi, 02.09.2013 Zgłoś
8t7lr
Odpowiedz
0
balcer=kał 02.09.2013 Zgłoś
A czyz nie tam wykladało "psie gowno"-balcerowicz ogłupiajac mlodych naiwnych nie znajacych życia śpikow?
Odpowiedz
1