Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl

Przepis na zupę na kaca. Szybka, prosta i tania

Przepis na zupę na kaca. Szybka, prosta i tania

sxc.hu

Próbowaliście już wielu sposobów, by walczyć z nienajlepszym samopoczuciem dzień po mocno zakrapianej imprezie? Jedne pewnie są bardziej, a drugie mniej skuteczne. Może ta zupa, której przepis zaraz podamy – pozwoli skutecznie zwalczyć kaca.

Zaopatrzcie lodówkę w następujące składniki: dwie średnie cebule, jeden kilogram mięsa mielonego, słoik ajvar'u (350g), słoik sosu pikantnego chili (200g), 400 ml słodkiej śmietanki (do zup i sosów), trzy serki śmietankowe hochland i dwie kostki rosołowe

Gdy nadejdzie „ciężki” dzień – zacznijcie go od przygotowania bulionu. Dwie kostki rosołowe rozpuszczacie we wrzącej wodzie (pół litra wody). Następnie wlewacie do garnka trochę oleju i szklicie pokrojoną w kostkę cebulę. Po chwili dodajecie mięso i dusicie.

Do mięsa wlewacie bulion, a w innym garnku miksujecie śmietanę i serki. Gdy mięso jest już gotowe – łączycie wszystko razem i dodajecie sos chili. Gotowe! Można się leczyć.

Smacznego. Podobno zupa uratowała już niejeden poranek.

Źródło: http://www.jacekogrodowczyk.blogspot.com/

Komentarze (27)

Gość 20.09.2013 Zgłoś
Stara zasady: Kac nie może wyprzedzić klina! oraz Czym się strułeś tym się lecz!
Odpowiedz
13
Gość 21.09.2013 Zgłoś
Wiele już próbowałem ale prawda jest tylko jedna, że jeżeli już dopuścimy do kaca.. to można się odtruć tylko tym czym się zatruło, dlatego po dobrym melnażu ( i nie mam na myśli tu 4-6 piw tylko dużo większe ilości) lepiej mieć dzień wolny jeżeli niechcecie się snuć jak zombi przez resztę dnia i wypić sobie przez dzień kilka piwek oczywiście z odstępami i w ilości uniemożliwającej ponowne upicie się. Ten dzień minie wam przyjemnie a na następny będzie już jedyne lekkie zmęczenie zamiast kaca..a i jeszcze jedna rada nie zapominacje że alkohol odwadnia, więc na drugi dzień pijcie więcej wody niż tego piwa..chociaż lepiej od piwa może walić po pare działeczek:) Pozdro
Odpowiedz
1
Gość 25.09.2013 Zgłoś
........nie pić wódki ze sklepu ...to trucizna !!!!!.........
Odpowiedz
-1
Gość 19.09.2013 Zgłoś
Ja tem wierzę w "dzień", jak go mam mogę wychlac 2 litry, jak nie to mnie skręca już po 2 kieliszkach i wtedy wiem że trzeba skończyc. To działa naprawdę, żadnych kolejnych dni! Aha i jeszcze jedno odstawiłem sklepowy alkohol, robimy z kumplami swojaczki - wierzcie mi na 2 dzień zero efektu!!!
Odpowiedz
5
Gość 19.09.2013 Zgłoś
Najlepszy przepis na kaca to pić mleko zamiast gorzały.
Odpowiedz
9
Gość 20.09.2013 Zgłoś
wygląda jak wojtuś szczęsny
Gość: Na tego "faceta" to może działać , widac że więcej jak dwa drinki nie wypije.
Odpowiedz
1
Gość 19.09.2013 Zgłoś
dzień wcześniej nie pić
Odpowiedz
0
Gość 19.09.2013 Zgłoś
Na tego "faceta" to może działać , widac że więcej jak dwa drinki nie wypije.
Odpowiedz
5
Gość 19.09.2013 Zgłoś
10g chlorku sodu w formie kostek rosołowych spotęguje retencję wody.
Odpowiedz
0
Gość 22.09.2013 Zgłoś
najlepszy przepis na kaca? nie pić alkoholu, za dużo, w małych ilościach nie szkodzi, a czasem nawet pomaga w krążeniu krwi i dezynfekcji, np. jeśli jesz z cateringu lub w restauracji, zawsze zamów 50-tkę wódki, żeby zalać bakterie w sosach, zupach, sfermentowanych surówkach, pomaga!
Odpowiedz
1
Gość 22.09.2013 Zgłoś
Na kaca najlepsze jest powietrze z pompki od materaca :*
Odpowiedz
4
Gość 22.09.2013 Zgłoś
sranie pewne
Odpowiedz
5
Gość 22.09.2013 Zgłoś
jak zjesz zgniłą pyrkę i sitrujesz to kolejna zgniła pyrka cię wyleczy?? ciekawe...
Gość: Stara zasady: Kac nie może wyprzedzić klina! oraz Czym się strułeś tym się lecz!
Odpowiedz
1
Gość 22.09.2013 Zgłoś
jestes idiotą
Gość: Na kaca najlepsze jest powietrze z pompki od materaca :*
Odpowiedz
-2
Gość 22.09.2013 Zgłoś
dla mnie na kaca najlepszy rosolek:)
Odpowiedz