Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl

Powiesił swój obraz w muzeum. Żart czy prowokacja?

Powiesił swój obraz w muzeum. Żart czy prowokacja?
Andrzej Sobiepan, adept Wydziału Malarstwa i Rzeźby wrocławskiej ASP, jest studenckim bohaterem grudnia. Przypomnijmy, że kreatywny żak nielegalnie powiesił swój obraz we wrocławskim Muzeum Narodowym, obok innych dzieł polskiej sztuki współczesnej. W rozmowie z serwisem Naszemiasto.pl Sobiepan wyjaśnia, dlaczego to zrobił. "Moim celem miało być wywołanie rodzaju refleksji. Również nieprzypadkowo obrałem na cel ekspozycję "sztuki współczesnej". W pełni cenię prezentowane tam prace i ich twórców. Uważam też, że ich wkład w formowanie sztuki współczesnej jest niepodważalny" - mówi w wywiadzie dla serwisu Naszemiasto.pl Sobiepan. I dodaje: "Pragnąłbym, aby kuratorzy wystaw, właściciele galerii oraz ci wszyscy, którzy kierują ośrodkami promującymi sztukę, wykazali się większą otwartością, a przede wszystkim odwagą w udostępnianiu tych naprawdę "aktualnych" treści, które nie zostały być może dotąd zdiagnozowane przez krytyków sztuki oraz uznane za pewnik". Obrazu Andrzeja Sobiepana nie można już zobaczyć we wrocławskim Muzeum Narodowym - pracownicy galerii zdjęli dzieło studenta. Sobiepan zapowiada, że nie będzie domagał się zwrotu obrazu. Po cichu liczy na to, że próbka jego malarstwa "pozostanie ciekawym uzupełnieniem zbiorów". Najbliższa "legalna" wystawa praca Andrzeja Sobiepana odbędzie się na początku kwietnia 2012 roku w "M_DS" Galerii Studenckiej Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jak student powiesił swój obraz w Muzeum Narodowym we Wrocławiu? Zobaczcie tu: http://www.uniface.pl/Student-zawiesil-swoj-obraz-w-muzeum-a2580
Źródło: http://dolnyslask.naszemiasto.pl/artykul/1213309,andrzej-sob...

Komentarze (10)

Gość 02.09.2013 Zgłoś
niezły bohomaz...
Odpowiedz
0
szyderca 02.09.2013 Zgłoś
"Sztuka współczesna" obok "muzyki progresywnej" i "niezależnej fali" to jedno z najglupszych określeń na twory ludzi bez talentu.
Odpowiedz
4
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Jak można wnieść obraz to i wynieś sie może dać?
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Nie on pierwszy i nie ostatni to zrobił, że wspomnę choćby Banksy'ego.
Odpowiedz
0
Koneser 02.09.2013 Zgłoś
Banksy nie takie dzieła wieszał i - suma sumarum - ów student sobiepaństwo i lans uprawia, bo jakoś mnie jego ideowa podbudowa nie przekonuje
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
My też sroce spod ogona nie wypadlim, aktor Turek Jerzy postawił na wystawie przypadkiem dyferencjał z treblinkami i wygrał konkurs sztuki współczesnej, a posłowie wieszają po kryjomu krzyżyki w salach wystawowych sejmu, więc niech ci z Zachodu sobie nie myślą!
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
jezeli macie watpliwosci co o tym sadzic: http://andrzej.pxd.pl/zdjecie/7…
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
http://showup.tv/pp/misiuniaa od 18 lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zobacz to KONIECZNIE!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
strasznie nieciekawe...
Odpowiedz
0
Gość 20.08.2016 Zgłoś
Daniel, thank you for your insights. I think your blog should be required reading for all our elected officials, and I do my part by sharing them with my 3 worthless so-called covasrnetive Republican fools in Congress.
Odpowiedz
0