Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl

Postępowanie w sprawie plagiatu!

Postępowanie w sprawie plagiatu!

Materiały przygotowane do pracy naukowej zostały wykorzystane przez osobę trzecią w artykule opublikowanym w czasopiśmie naukowym. Łódzka prokuratura wspólnie z policją prowadzą postępowanie ws. plagiatu pracy naukowej jednej z doktorantek Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Jak informuje serwis naukawpolsce.pap.pl - zawiadomienie o domniemanym plagiacie pracy naukowej skierował do Prokuratury Rejonowej Łódź-Śródmieście dziekan wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.  Z dokumentu wynika, że jedna z doktorantek tej uczelni przygotowywała materiały do pracy naukowej.

Podczas swojej nieobecności doktorantka dowiedziała się, że wyniki jej prac zostały wykorzystane w artykule opublikowanym w czasopiśmie naukowym, który był podpisany innym nazwiskiem.  Według śledczych osoba wskazywana jako sprawca plagiatu nosi nazwisko zbieżne z nazwiskiem jednego z profesorów uczelni!

Prokuratura na tym etapie śledztwa nie ujawnia szczegółów. Za przywłaszczenia autorstwa cudzego utworu czyli plagiat grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do trzech lat. To nie pierwszy przypadek kiedy pracownicy naukowi wykorzystują efekty pracy swoich podopiecznych.

Miejmy nadzieję, że łódzki przypadek będzie ostrzeżeniem dla „pseudonaukowców”

Źródło: http://www.naukawpolsce.pap.pl/

Komentarze (3)

Gość 02.09.2013 Zgłoś
wszyscy kradną ile się da oto dowód http://adf.ly/RBH7m
Odpowiedz
0
saadsfassa 02.09.2013 Zgłoś
Iskra wychodzi z Polski! Wypełniła się przepowiednia św. Faustyny!!!youtube.com/watch?v=VSsDvSYp-Hs
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
UWAGA!! Pierwsze 100 osób które zarejestrują się na http://daa.pl/samsungalaxys3 dostaną nowy telefon SAMSUNG GALAXY S3. Adres do wysyłki proszę razem z kodem weryfikacyjnym który ukarzę się po rejestracji przysyłać na konkurs@samsungs3.com
Odpowiedz
1