Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl

Poranne wstawanie, a kariera?!

Poranne wstawanie, a kariera?!

Jesteś typowym nocnym markiem? Masz problemy ze wstawaniem? Zanim się podniesiesz z łóżka zdążysz przestawić budzik kilka razy? Potrzebujesz co najmniej godzinę na rozruch? Znaczy, że jesteś jednym ze szczęśliwców, którym naukowcy wróżą karierę!

Nie wiem, jak zareagujecie na nasze poranne rewelacje, ale my na tą wiadomość czekaliśmy całe życie. Koniec z marudzeniem i wyzywaniem od leni. Naukowcy z Hiszpanii niosą nadzieję na lepsze jutro, oni nie mogą się mylić! Zespół badaczy z Uniwersytetu w Madrycie przekonuje, że nocne marki mają większe szanse na zrobienie kariery i bycie bogatym.

"Zdaniem badaczy osoby lubiące pospać dysponują cechami, które predysponują ich do bardziej prestiżowych zawodów i osiągania celów" – informuje serwis sfora.pl

Naukowcy przebadali 1000 hiszpańskich nastolatków. O ile uczniowie, którzy wstawali wcześnie rano mieli lepsze wyniki w nauce – wynikało to prawdopodobnie z korzystnego plany zajęć, kiedy są najaktywniejsi komentują psychologowie. O tyle osoby lubiące pospać dystansowały swoich konkurentów w testach wymagających myślenia koncepcyjnego i analitycznego – czytamy w serwisie dailymail.co.uk

W praktyce oznacza to, że nocne marki to typy bardziej ekstrawertyczne i kreatywne - te osoby nie sprawdzą się w roli urzędników czy księgowych, w przeciwieństwie do rannych ptaszków, którzy są idealnym kandydatami do pracy w urzędach i biurach rachunkowych.

Jak Wam przychodzi poranna walka z budzikiem?

Źródło: http://www.sfora.pl/Jestes-rano-potwornie-niewyspany-To-ci-d... http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2298354/Early...

Komentarze (20)

Gość 02.09.2013 Zgłoś
Jeśli was to interesuje to zobaczcie też to http://adf.ly/LU1yX
Odpowiedz
1
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Kto rano wstaje, temu Pan Bóg po krzyżu daje
Odpowiedz
8
Gość 02.09.2013 Zgłoś
No to by się zgadzało, jak mam na rano wstać to mnie chu... strzela a rozkręcam się dopiero od południa i kładę o 3.00 pracuje w biurze rachunkowym :( jak w matrixie codzień to samo :(
Odpowiedz
4
Gość 02.09.2013 Zgłoś
haha, czyli jednak ja i mój chłopak będziemy mieli za co żyć :D jak muszę to jeszcze daję radę wstać (bywało i o 4), ale dla niego przed 10 to droga przez mękę i udręka :]
Odpowiedz
2
Przemko 02.09.2013 Zgłoś
w wierze w ten artykuł najbardziej umocnił mnie dopisek "– informuje serwis sfora.pl" ;D
Odpowiedz
6
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Pier...., Hipolicie !
Odpowiedz
3
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Zawsze rano budzik przestawiam kilka razy, może kiedyś będę bogata ale trudno mi w to uwierzyć bo moja mama całe życie ma problemy z porannym wstawaniem, tak jaj ja, i bogata nie jest :(
Odpowiedz
2
Gość 02.09.2013 Zgłoś
U mnie to się sprawdza bo wyszedłem z długów a śpię coraz dłużej i częściej ;)
Odpowiedz
2
silvershark 02.09.2013 Zgłoś
co za redakcja, 'pożal się Boże', kompletny brak znajomości zasad pisowni i mowy polskiej, a o to kolejny przykład: cyt.z początku pow. tekstu: "my na tą wiadomość"
Odpowiedz
1
szakal666 02.09.2013 Zgłoś
informuje sforaaaaaaaaaa, hahahahha. Ale zrodlo informacji. Pozal sie Boze
Odpowiedz
3
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Cholerka, mam duże szanse!
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Mam 88 lat i chciałbym wiedzieć kiedy ta kariera, bo ja mam problemy ze wstawaniem.
Odpowiedz
4
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Kto rano wstaje temu spać się chce
Odpowiedz
0
Dobranocka 02.09.2013 Zgłoś
kto rano wstaje.. ten idzie szczać.
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Ci co pisza artykuly na tej stronie to pol debile, wystarczy spojrzec na pisownie
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
że co? nie nadaję się na księgową więc będę bogata? Nie sprawdziło sie na razie - księgowi zbankrutowali mi firmę, do spółki z ZUSem. :(
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Kto rano wstaje...ten jest niewyspany :)
Odpowiedz
0
jasiu 02.09.2013 Zgłoś
kto rano wstaje ten chodzi niewyspany
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Pozdrowienia, nazywam się gloria, widziałem dzisiaj swój profil i ja się tobą interesuje, chciałbym wiedzieć więcej o Tobie, napisz do mnie na mój prywatny e-mail Box (gloriaboldeng101@yahoo.com) dla moich zdjęć i wiele więcej o mnie oK.
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Co ma bycie nocnym markiem do spania? To tak jakby powiedzieć "alkoholizm sprzyja karierze", a potem "abstynenci mają większe szanse na karierę".
Odpowiedz