Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl

Palestyńczyk grozi Facebookowi. Nie zapłacili mu za…

Palestyńczyk grozi Facebookowi. Nie zapłacili mu za…

Młody Palestyńczyk znalazł na Facebooku błąd, który umożliwiał umieszczanie postów na ścianie każdego użytkownika portalu, bez jego zgody. Odkrywcy takich luk systemowych dostają w nagrodę pieniądze.

Chłopak szybko zgłosił błąd działowi bezpieczeństwa serwisu. Odpowiedź na te rewelacje brzmiała jednak dość zaskakująco.  Ludzie odpowiedzialni za prawidłowe funkcjonowanie społecznościowego giganta stwierdzili, że żadnego błędu nie ma!

To rozwścieczyło młodziana, który zdecydował się podjąć bardziej radykalne kroki. Wykorzystując zauważony przez siebie błąd systemu – umieścił wpis na profilu samego Marka Zuckerberga. To podziałało od razu. Po kilku minutach odezwał się do niego pracownik Facebooka, który poprosił o przesłanie szczegółów dotyczących nieprawidłowości. Wkrótce potem błąd naprawiono.

Palestyńczyk nie otrzyma jednak pieniędzy od portalu. Dlaczego? Bo naruszył zasady programu przyznającego nagrody bug-bounty. Jednak kasa i tak do niego trafi. Zebrano dla niego ponad 12 tys. dolarów w ramach kampanii crowdsourcingowej.

Bardzo możliwe, że w niedalekiej przyszłości Facebook swojej decyzji będzie bardzo żałował. Odkrywca błędu odgraża się, że następnej dziury w systemie nie zgłosi, tylko sprzeda na czarnym rynku.

Źródło: http://niebezpiecznik.pl/

Komentarze (4)

Gość 29.06.2016 Zgłoś
Bez dwóch zdań. Dać cynk komuś kto zrobi z tego pożytek. Brawa dla tego Palesyyńczyka. Widział ktoś kiedyś Żyda odpowiadajacego za swoje czyny ? "Żyd zawinił - cygana powiesili" .
Odpowiedz
0
Gość 20.08.2016 Zgłoś
Toddlers & Tiaras is a delicious train wreck. One of the best parts is watching the MC of the Little Miss Perfect Competition sing the theme song. Even the two year olds are emdrraasseb.
Odpowiedz
0
Gość 23.08.2016 Zgłoś
<a href="http://ybdfngvgmot.com">Aparneptly</a> this is what the esteemed Willis was talkin' 'bout.
Odpowiedz
0
Gość 25.08.2016 Zgłoś
I'm not easily imsrseped. . . but that's impressing me! :) http://hoxnpm.com [url=http://zgirnwrzyz.com]zgirnwrzyz[/url] [link=http://akcbzxo.com]akcbzxo[/link]
Odpowiedz
0