Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl

NIE dla masowego kształcenia!

NIE dla masowego kształcenia!

Niemcy mówią "NIE" masowemu kształceniu i wprowadzają ograniczenia. Władze 20 największych niemieckich uczelni w obawie przed zalewem kandydatów wprowadziły ostrzejsze kryteria przyjęć na studia - informuje dziennik "Sueddeutsche Zeitung"

Władze oświatowe spodziewają się w tym roku akademickim ponad pół miliona podań od kandydatów na studia.. Większe niż dotychczas zainteresowanie szkolnictwem wyższym to efekt reformy szkolnej, w wyniku której liczba niemieckich maturzystów uległa podwojeniu.

Wprowadzając ograniczenia, uczelnie chcą ustrzec się przed zbyt dużą liczbą studentów. Swoją decyzję argumentują ograniczonymi możliwościami finansowymi. Zdaniem rektorów budżety uczelni są "bardzo napięte"."Przyjmując młodzież trzeba zapewnić jej program, który zasługuje na miano studiów" - czytamy w "SZ". Już teraz rektorzy zdają sobie sprawę, że uczelnie stały się "oświatowymi piekarniami", i chcą zapobiec dalszemu pogorszeniu sytuacji"

Termin składania podań o przyjęcie na studia upłynął w połowie lipca. W pierwszych tygodniach sierpnia uczelnie będą zawiadamiać kandydatów o przyjęciu bądź odmowie. Podstawowym kryterium przyjęcia jest średnia z matury. Pod uwagę bierze się też czas oczekiwania na miejsce na uczelni.

Skoro za Odrą krucho z miejscami zapraszamy na rodzime uczelnie!

Źródło: http://www.naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,396543,niemi...

Komentarze (2)

ewrrwer 05.08.2013 Zgłoś
Uwaga!!! Nadchodzi zagłada atomowa USA i Londynu!!!(youtube.com/watch?v=VSsDvSYp-Hs)
Odpowiedz
0
Tamara 06.08.2013 Zgłoś
Chyba coś w tym jest, że lepiej uczyć się w mniejszych grupach. Na studiach nie miałam gdzie siedzieć tyle ludzi było na auli na wykładach. Później w Progresie robiłam BHP, tam już spokojniej. Grupki 15 osobowe i o wiele lepiej się czułam w takim mniejszym gronie.
Odpowiedz
0