Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl

Młodzież lubi muzykę sprzed pół wieku. Gusta muzyczne dziedziczymy

Młodzież lubi muzykę sprzed pół wieku. Gusta muzyczne dziedziczymy

youtube.com

Młodzi ludzie chętnie słuchają nie tylko tych kawałków muzycznych, które powstały niedawno. Lubią również utwory, przy których imprezowali ich rodzice i dziadkowie. Tak twierdzą amerykańscy naukowcy.

Uczeni z  z Cornell University i University of California, Santa Cruz przeprowadzili specjalne badania. Poprosili 62 studentów o przesłuchanie dwóch czołowych piosenek z listy Billboardu z lat 1955 – 2009, a potem wypełnienie specjalnej ankiety. Wyniki zaskakują.

Bo o ile nic dziwnego nie ma w tym, że studenci najbardziej pamiętają najnowsze hity i to one wywołują u nich największe emocje, o tyle dziwne dla badaczy jest to, iż także stare kawałki zajmują szczególne miejsce w pamięci żaków – te z wczesnych lat 60. i 80.

Jak to tłumaczyć? Na nasze muzyczne gusta ma wpływ także muzyka naszych rodziców, której słuchamy jako dzieci. A oni przecież też dziedziczyli gusta od swoich rodziców, więc hity lat 60. również nie są obce młodym osobom.

Szalone lat 60, beatlemania, dzieci-kwiaty…Czy ten klimat też odpowiada waszym gustom muzycznym?

Komentarze (3)

Gość 12.09.2013 Zgłoś
Piosenki miały sens a muzyka wymagała DUŻYCH umiejętności a wszystko razem wielkiego talentu. Większość obecnej muzyki wywołałaby śmiech w tamtych czasach. Bardzo nad tym boleję.
Odpowiedz
12
Gość 12.09.2013 Zgłoś
może dlatego że starsze utwory są lepsze
Odpowiedz
19
Gość 11.09.2013 Zgłoś
Nie lubi, to taki szpan. Confirmed.
Odpowiedz
-9