Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl

KONIEC studenckiego pijaństwa!?

KONIEC studenckiego pijaństwa!?
Polscy studenci piją na umór? Nieprawda! Gigantyczny problem z alkoholem mają młodzi studiujący Francuzi. W związku z tym nad Sekwaną postanowiono walczyć z problemem nadmiernego spożycia alkoholu przez studentów - donosi serwis polskieradio.pl. Na czym polega antyalkoholowa kampania? Właściciele dyskotek i barów, czyli ci, którzy zarabiają na pijaństwie młodych ludzi, mają rozdawać studentom alkomaty i zniechęcać ich szybkiego upijania się (tzw. "binge drinking"). Bo w tym całym zamieszaniu chodzi przede wszystkim o to, by studenci nie siadali po pijanemu za kółkiem. "Młodzi ludzie w wieku 18 - 24 lat stanowią co piątą ofiarą śmiertelną na francuskich drogach, a niemal połowa spośród nich ginie po spożyciu dużej ilości alkoholu" - podkreśla serwis polskieradio.pl. Akcję wspierają francuskie media - osiem kanałów tamtejszej telewizji nadaje krótkie filmy pokazujące tragiczne skutki prowadzenia samochodu na podwójnym gazie.
Źródło: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/465859,Impreza-studen...

Komentarze (17)

Gość 02.09.2013 Zgłoś
Kod rabatowy zapewniający darmową dostawę w Bonprix! Wejdź w poniższy link by go otrzymać. www.kodyrabatowe.pl/bonprix Na portalu także kody to ponad 200 innych sklepów!asdf
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
bardziej od studentow na umór pija gimnazjalisci, ktorzy sa niepelnoletni, studenci maja 18+ lat wiec niech pija:)
Odpowiedz
5
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Kod rabatowy zapewniający darmową dostawę w Bonprix! Wejdź w poniższy link by go otrzymać. www.kodyrabatowe.pl/bonprix Na portalu także kody to ponad 200 innych sklepów!sd
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
przecież Ciumoku nie o to chodzi!
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
ciekawe, moja koleżanka (rodowita Francuska) mówiła mi że to właśnie bardziej starsze pokolenia wsiądą za kierownice po spożyciu alkoholu, a młodzi wychodzą z zasady "prowadzę, nie piję"
Odpowiedz
0
patrowicz 02.09.2013 Zgłoś
Akcję wspierają francuskie media - osiem kanałów tamtejszej telewizji nadaje krótkie filmy pokazujące tragiczne skutki prowadzenia samochodu na podwójnym gazie mariusz patrowicz
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
to że autor artykułu na studiach zamiast się uczyć chlał to widać po artykule, ale nie każdy idzie na studia się napić
Odpowiedz
2
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Ale spora wiekszosc ;p
Odpowiedz
0
xxxx 02.09.2013 Zgłoś
to ze studenci pija to pewne. zdazaja sie male wyjatki ktorzy naprawde chca byc kims. uczelnie powinny wywalac bez prawa powrotu na zadne uczelnie i zwrot kosztow nauczania z zamiana na odpracowanie.
Odpowiedz
2
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Bo ludzie idą na studia, żeby codziennie pić, imprezować, pieprzyć się z pierwszą lepszą osobą i ćpać. Oni się nie uczą.
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Studiowałeś więc wiesz, tak? Jak nie to nie jesteś uprawniony do komentowania,gdyż w tym temacie będziesz po prostu laikiem.
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
asdasdasd
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
jaki zwrot kosztów, jak ja sam za studia płace to komu co mam zwracać?
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
przecież Ciumoku nie o to chodzi
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
ja na studiach zagranicznych zachorowaem na alkoholizm,było to w latach siedemdziesiątych,dzisiaj jestem szczęśliwy, bo jestem w AA
Odpowiedz
0
bartek 02.09.2013 Zgłoś
heh, to nie nowość , alkohol był , jest i będzie w końcu student też człowiek napić się musi i nikt tego nie zmieni :)
Odpowiedz