Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl

Kobiety królują na studiach!

Kobiety królują na studiach!
Panowie, strzeżcie się. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego blisko 60 proc. studentów stanowią, fanfary, KOBIETY! Panie już dawno ostro wzięły się za edukację. Są żądne wiedzy i znacznie częściej czytają. W kategorii "Edukacja" są o niebo lepsze od facetów. Bez pomocy feministek i bez parytetów. Teraz zaboli. Panowie pozostają w mniejszości zarówno w gronie żaków szkół publicznych (44%), jak i prywatnych (39%). Kobiety znacznie częściej stawiają też na własny rozwój za pomocą szkoleń tradycyjnych i internetowych. Tak wynika z danych portalu Edustacja.pl, internetowej bazy szkoleń i sklepu z kursami on-line. – Zauważamy, że większość użytkowników, którzy korzystają z naszego serwisu stanowią kobiety, których jest aż 64%. Co więcej są to przeważnie osoby młode, urodzone w latach 80-tych, jednak nie tylko. Spora grupa pań zainteresowanych samorozwojem wpisuje się w przedział wiekowy od 30 do 40 roku życia, ale jest i mniejsza reprezentacja kobiet po czterdziestce – wyjaśnia Karolina Kotkowska z Edustacja.pl. Panie czytają więcej książek i prasy. Połowa kobiet deklaruje, że czyta. Tylko 28 proc. samców przyznało się, że w ciągu ostatniego roku miała w rękach książkę. Wstyd, panowie. Najgorsze jest jednak to, że pomimo chęci podnoszenia własnych kwalifikacji i prawdziwego parcia na wiedzę kobiety w Polsce zarabiają mniej niż mężczyźni na tych samych stanowiskach. Faceci rzadziej kończą studia i rzadziej podnoszą swoje kwalifikacje. Ale zarabiają więcej od kobiet. Lekiem na całe zło są własne firmy, które coraz częściej młode Polki zakładają. Co trzecie firma w Polsce ma "szefową", a nie "szefa".

Komentarze (102)

Gość 02.09.2013 Zgłoś
Do garów!
Odpowiedz
7
kobieta 02.09.2013 Zgłoś
chyba Ty.
Odpowiedz
17
sadggadsg 02.09.2013 Zgłoś
Popieram mówcę powyżej!
Odpowiedz
1
sadggadsg 02.09.2013 Zgłoś
znaczy się "Gościa"
Odpowiedz
0
Shu 02.09.2013 Zgłoś
Dobrze^^ się dzieje. Faceci tylko by piwo pili...;/ i nic więcej..of kors teraz generalizuje ;)
Odpowiedz
6
Bartas 02.09.2013 Zgłoś
No ale nie można odmówić artykułowi zabiegów że tak powiem "marketingowych". Słowa w stylu "blisko 60 proc." znacznie lepiej brzmią niż "54 proc." gdzie ta różnica nie jest już tak kolosalnie zarysowana. Poza tym to chyba normalka? W większości państw świata (w tym i w Polsce) na 100 mężczyzn przypada po sto kilka, sto kilkanaście kobiet, więc nie ma czym się podniecać.
Odpowiedz
5
ekoha 02.09.2013 Zgłoś
spoko,jazdy sobie rzepke skrobie;P
Odpowiedz
0
Chaota 02.09.2013 Zgłoś
Jakoś na polibudzie ich nie widać
Odpowiedz
2
ps 02.09.2013 Zgłoś
bo sa ambitne, nie chca byc sprzataczkami, ale też szmaty i kariera sa wazniejsze niz zeby naprawde cos wiedziec,,dlatego nie wolno im ustepowac..wezcie sie za nauke
Odpowiedz
2
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Im lepiej wykształcone tym częściej samotne.
Odpowiedz
8
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Kończą pedagogikę czy inną reklamę, dlatego ciężej kobietom o dobre zarobki. Kiedy w końcu ludzie zrozumieją, że liczy się fach w ręku a nie papierek?
Odpowiedz
3
xyz 02.09.2013 Zgłoś
niestety - prawda, przedmówco wyżej...
Odpowiedz
1
Gość 02.09.2013 Zgłoś
no dobra tylko że kobiety idą na pedagogię socijologię, kosmetologie... na kierunki które są raczej średnie w trudności studiowania. Mężczyźni jak chcą studiować to idą na Technicnzie a tam zazwyczaj połowo ich odpada jak nie więcej. Nie mówiąc już że mężczyźni częściej pracują niż studiują bo muszą zapewnić byt. Co do czytania gazet jeśli cosmopolitan,elle czy inne gówno to wartoścowa gazeta... no właśnie
Odpowiedz
2
Gość 02.09.2013 Zgłoś
glownymi dyrektorami i tak zostaja faceci
Odpowiedz
0
wrobcia 02.09.2013 Zgłoś
coz jak facet boi sie wyksztalconej kobierty to juz nie nasza wina...
Odpowiedz
2
Gość 02.09.2013 Zgłoś
ciekaw jestem jak wygląda statystyka na politechnikach?
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Do garów x2 Najlepsze jest to, ze kobiety "uważają się za piekne", tymaczesem my często na nie nie zwracamy uwagi :D
Odpowiedz
1
Gość 02.09.2013 Zgłoś
lody robić
Odpowiedz
0
jaitylkoja 02.09.2013 Zgłoś
No i super ;)). Czyli na jednego chłopa przypada (w przybliżeniu) jedna (może nawet i chętna) laska ;) :* dla feministek ;)
Odpowiedz