Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl

Kac morderca istnieje

Kac morderca istnieje

Okazuje się, że obiegowe określenie wcale nie jest przesadną interpretacją. Jak zapewniają skandynawscy badacze - kac morderca istnieje i każdego dnia zbiera śmiertelne plony. Bądźcie czujni...

Ten wyjątkowo paskudny stan przede wszystkim upośledza naszą sprawność psychoruchową bardziej niż jedno piwo. Szczególnie niebezpieczny jest podczas kierowania samochodem. Jeżeli w głowie macie bałagan po wczorajszych baletach nie wsiadajcie za kółko. Kac na drodze nie wróży nic dobrego!

To jednak nie wszystko...

Naukowcy z Finlandii sprawdzili wpływ kaca na życie mężczyzn. Po przeanalizowaniu ponad 3 tys. przypadków, nie mają żadnych wątpliwości. Kac wpływa na śmiertelność mężczyzn! Wyniki 16-letnich badań potwierdziły, że mężczyźni, którzy przynajmniej raz w roku mieli kaca, są dwukrotnie bardziej narażeni na udar mózgu niż ci, którzy kaca nie mieli - informuje serwis menshealth.pl

I jak tu pić... Panie premierze?

Źródło: Men`s Health

Komentarze (40)

Gościu 02.09.2013 Zgłoś
Jestem pod wielkim wrażeniem Fińskich mężczyzn! RAZ DO ROKU MIELI KACA, specjalnie podkreślam te o to słowa. RAZ W ROKU. Istnieje taki kraj gdzie ludzie mają kaca raz w roku? Dzizas.
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
W polsce nie było by już żywych mężczyzn.
Odpowiedz
33
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Ja się nie oszczędzam co tydz. i udaru nie mam.A bardziej boję się raka albo że zginę na przejściu niż to co pier... o kacu raz do roku
Odpowiedz
5
Gość 02.09.2013 Zgłoś
jakby raz w roku miał wpływ na udar mózgu, to nie wiem czy którykolwiek Polski inżynier dożyłby 40-stki :D
Odpowiedz
6
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Ten kac u Finów to pewnie po Sylwestrze, bo na co dzień są zaprawieni nie gorzej niż Polacy.
Odpowiedz
0
Phlemiel 02.09.2013 Zgłoś
Krótko, pić POlactfo
Odpowiedz
1
Gość 02.09.2013 Zgłoś
to znaczy nie dopuszczać do kaca na rano musi być przyszykowana butelka
Odpowiedz
3
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Ja do kaca nie dopuszczam. He He. Rano zimne piwko ( szt 1 ) i dzionek wspaniale przemija ( wieczorem powtórka z porannego menu ).
Odpowiedz
1
Gość 02.09.2013 Zgłoś
ach ci naukowcy chyba nigdy nie pili co to za życie żeby 16 lat badań i nie mieć kaca
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Istnieje coś takiego jak KAC KRASNOLUDEK.To jest taki niewielki "kaccyk",ale podsycany działa permanentnie!
Odpowiedz
1
ciekawy 02.09.2013 Zgłoś
Ale się uśmiałem!,,Raz w roku mieć kaca i dwukrotnnie wzrasta ryzyko udaru"Lepiej policzcie ilukrotnie wzrasta ryzyko gdy kac pojawia się pięc razy w tygodniu.
Odpowiedz
7
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Kac morderca hehehe. Też tak kiedyś piłam wodę z 5l butelki;)
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Moj znajomy pije codziennie i do tego pali. Ma juz prawie 80 lat! Druga rzecz, nie wierze redakcji! Oni palna byle co, zmyslaja guzo byle bylo o czym pisac. Swiat nie jest az taki glupi jak oni tutaj to opisuja
Odpowiedz
0
Ghao 02.09.2013 Zgłoś
ja mam kaca włąśnie i troche mnie łeb boli i tyle i jest spoko haha :)
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
bardziej się boję kamieni nerkowych , więc wolę je przepłukiwać sześciopakiem, zupa chmielowa dobra sprawa
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
I dlatego się cieszę, że jestem słowianinem, a ten niemiecki pedał z wąsem chciał z nas zrobić paroli.
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Ciekawe z kim oni porównali wyniki, wszyscy przynajmniej raz w roku mają kaca.
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
najlepiej tak pic zeby nie dopuscic do kaca
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
na kaca jest dobra ciezka praca... lub po prostu do nego nie douszczac i juz.
Odpowiedz