Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl

Internetowa rewolucja w Opolu

Internetowa rewolucja w Opolu
To się nazywa iść z duchem czasu! Opolska Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji jest przesiąknięta Internetem. Na uczelni niebawem będzie dostępna sieć bezprzewodowa, a już teraz działają infokioski. „Łącznie mamy ich osiem. Trzy w budynku przy ul. Niedziałkowskiego, trzy w budynku przy ul. Ozimskiej oraz po jednym przy ul. Czaplaka raz w Szarej Willi” – z dumą podkreśla Józef, Kaczmarek kanclerz WSZiA. Infokioski to bezpłatne stanowiska komputerowe. Dzięki nim żacy mogą swobodnie korzystać z sieci, ale nie tylko. Infokioski są także podpięte do bazy danych uczelnianej biblioteki. Studenci mogą za jednym zamachem sprawdzić maila i znaleźć potrzebne książki. Dobry pomysł. Lada dzień Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji odpali bezprzewodowy internet. Uczelnia wymieniła serwery i niebawem zachwyci wszystkich nową stroną www. Nadto każdą salę wykładową wyposażono w sprzęt multimedialny. I jeszcze jedno. Na portierni studenci i wykładowcy mogą wypożyczać laptopy. Pięknie. Pozostaje tylko modlić się, żeby inne uczelnie brały przykład z opolskiej WSZiA. Infokioski odciążą wieczne zapchane studenckie sale komputerowe. Przecież nie wszyscy żacy mają własne laptopy.
Źródło: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110224/AKADEM...

Komentarze (4)

Gość 02.09.2013 Zgłoś
A w Opolu sie śmieją z tej uczelni "wsza"
Odpowiedz
0
tylko srednie 02.09.2013 Zgłoś
a zaczeli oni juz tam uczyc czy dalej wystarczy czesne płacic?
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Czyli co? Uczelnia kształci w kierunku bieglej obsługi Facebook'a i NK ? Bo o jakości wiedzy zawartej w internecie trudno mieć dobre zdanie :-) No chyba, że żakom bardziej potrzebna jest duża doza rozrywki zamiast dużej dozy nauki... Ale skoro uczelnia jest płatna, to trzeba czymś zachęcić pustogłowych ale kasiastych maturzystów, którzy swoją edukację poświęcili na oglądanie i zamieszczanie filmików na YouTube:-) A tak swoją drogą.. Ile bibliografii można by zakupić do biblioteki za tę kasę wydaną na gadżety :-)
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Nowy portal społecznościowy zapraszam na zaglądnięcie ewentualne za kliknięcie [ zarejestrowanie ] z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam Paweł założyciel portalu friendsinspace
Odpowiedz
0