Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl

Faceci mają łatwiej!

Faceci mają łatwiej!

Atrakcyjni mężczyzni szybciej znajdują pracę, wynika z badań przeprowadzonych przez absolwentkę psychologii, Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej. Jak, to możliwe? Otóż spośród podobnych życiorysów i kompetencji, osoby rekrutujące częściej wybierają przystojnych mężczyzn. Okazuje się, że wygląda kandydatów ma decydujący wpływ na ostateczną decyzję kończącą proces rekrutacyjny! Absolwentka Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej Natalia Ruszkowska, przeprowadziła ciekawy eksperyment na potrzeby swojej pracy magisterskiej. W ramach badania, przygotowała 16 fikcyjnych życiorysów w wieku 20-30 lat. Profile wszystkich były bliźniaczo podobne pod względem wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Jedyne co wyróżniało 16 kandydatów, to zdjęcia. W testowej grupie były 4 osoby uznawane za atrakcyjne. Wszyscy kandydaci starali się, o te same stanowiska: sekretarka/sekretarz (niższe stanowisko) i kierownik sekretariatu (wyższe), a także tynkarz-glazurnik (niższe) oraz kierownik budowy autostrady (wyższe). Wynik zweryfikował rzeczywistość! W przypadku Pań ubiegających się, o wyższe stanowisko wygląd nie miał znaczenia, co innego w przypadku sekretarki, tu kluczem pozostawał wygląd. W przypadku Panów atrakcyjni mężczyźni byli wybierani częściej zarówno na wyższe, jaki i niższe stanowiska. Czy zaprezentowane wyniki oznaczają, że chcemy otaczać się wyłącznie atrakcyjnymi współpracownikami?

Źródło: http://www.hrnews.pl

Komentarze (6)

Gość 02.09.2013 Zgłoś
Kolejne bzdurne psychologiczne pseudo-badanie.
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Słabe, nie warto czytać :):):) Tu mam coś jeszcze lepszego. TA WIEDZA OTWORZY CI OCZY www.steelfuckers.blogspot.com
Odpowiedz
0
Nika 02.09.2013 Zgłoś
z własnego doświadczenia wiem, że w 80% przypadków przystojny pan jest przystonym dopóki się nie odezwie - chodzi mi o rozmowy kwalifikacyjne na stanowiska, gdzie trzeba wykazać się faktycznym wykształceniem w dość wąskiej i specyficznej dziedzinie. Przeważnie plotą straszne bzdury zmuszające mnie do stwierdzenia "człowieku, kto ci dał maturę". Czy wybieram kandydatów po zdjęciu? Raczej nie i sądzę, że w większości firm rekrutacyjnych tak się dzieje - patrzy się na doświadczenie zawodowe i zainteresowania. Dlatego błagam, nie piszcie "książki, muzyka, sport", to nie najlepiej o was świadczy, nawet jeśli jesteście nieziemsko przystojni.
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Tylko do końca wakacji doładowanie tel. za darmo. Skorzystaj zanim skończą się wakacje ! Link : tnij.at/DDT
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Uwaga!!! Nadchodzi zagłada atomowa USA i Londynu!!! youtube.com/watch?v=VSsDvSYp-Hs
Odpowiedz
0
Gość 05.10.2016 Zgłoś
Salah satu alasan mengapa saya semangat ngeblog ya ini.. Biar bisa direview Pak Jonru! Tapi sepertinya itu butuh waktu. Coalintugatron mas! #uhuy
Odpowiedz
0