Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl

Dyplom magistra nie załatwi pracy

Dyplom magistra nie załatwi pracy
Chcesz dobrej pracy? Bez umiejętności interpersonalnych możesz o niej zapomnieć. Z ankiety przeprowadzonej wśród absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego w połowie 2011 roku wynika, że dziś dyplom magistra nie załatwia pracy, jeśli kandydat nie posiada umiejętności miękkich - donosi serwis studentnews.pl. W badaniu wzięło udział 4 tys. absolwentów UW, którzy ukończyli studia w 2009 oraz 2010 roku. Co warte podkreślenia gros absolwentów warszawskiej uczelni pracuje. Tylko 22 proc. z nich nie znalazło żadnego zatrudnienia. Najlepiej wygląda sytuacja absolwentów nauk społeczno-politologicznych - 56 proc. z nich zarabia. W przypadku osób, które ukończyły nauki humanistyczno-filologiczne odsetek pracujących wynosi 34 proc. Najsłabiej (!) radzą sobie absolwenci nauk matematyczno-przyrodniczych - aż 28 proc. z nich nie ma pracy. 47 proc. absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego uważa swoją sytuację materialną za dobrą, 45 proc. - za przeciętną zaś 9 proc. - za złą. Większość absolwentów szuka pracy poprzez ogłoszenia. Tylko 4 proc. z nich założyło własną działalność gospodarczą. Z czego utrzymują się niepracujący absolwenci UW? Większość z nich żyje z pieniędzy najbliższych. 32 proc. utrzymuje się z oszczędności. Zdumieniem napawa fakt, że 52 proc. absolwentów kierunków humanistyczno-filologicznych twierdzi, iż studia w ogóle nie przygotowały ich do pracy zawodowej. W przypadku absolwentów kierunków matematyczno-przyrodniczych odsetek niezadowolonych wynosi 42 proc. Pilotażowe Badanie Absolwentów UW zostało opracowane przez Pracownię Ewaluacji Jakości Kształcenia UW na zlecenie Instytutu Badań Edukacyjnych. Rozpoczęło się w marcu 2011 roku i potrwa do marca 2014 roku. Kompletny raport znajdziecie tu: http://www.bss.uw.edu.pl/aktualnosci/Badanie_Absolwentow_UW.pdf

Komentarze (112)

Gość 02.09.2013 Zgłoś
I takie to zycie
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
wiele firm bardziej zwraca uwagę na DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE, cóż praktyki ma każdy student odbębnione... potem dopiero na ten papierek...
Odpowiedz
4
Gość 02.09.2013 Zgłoś
a jak wyglądają praktyki? przyznajcie sami... nawet na studiach ten kraj nie potrafi zapewnić uczniom prawdziwego doświadczenia, PRAWDZIWYCH zadań praktycznych... w porównaniu z zachodem, dalej jesteśmy w czarnej...
Odpowiedz
8
Gość 02.09.2013 Zgłoś
totalitaryzmy religijne, kapitalizm i komunizm zabiera dzieci rodzicom by prać im mózgi w szkole tv modami oduczać samodzielnego myślenia
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
studenci którzy sami pracują na opłaty za płatne studia są bardziej rozgarnięci niż dzieci które przepijają kasę rodziców zamiast uczyć się życia w pracy marnują czas "studenckie życie" polegające na zabijaniu czasu.
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
na zachodzie uczy się myślenia nie kucia na pamięć więc bezrobotni niewolnicy po polskich"studiach"pracują na budowach,przy sprzątaniu,myciu talerzy na zachodzie Europy z bezwartościowym dyplomem w kieszeni
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
polska szkoła oducza samodzielnego myślenia zakuwanie =pranie mózgu niszczy indywidualności równając poziom do najgorszych w grupie
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
dlat ego mi ęsoże rcy ma ją kom pleksy a rec epta na g eniusz : weget arian izm: Je zus , Da Vin ci, Ei ns t ei , Edis on, Plat on, So krates, Ne wton, Dar win, Te sla, Kaf ka, To Łstoj, Wol ter, Gha ndi, T wain , Rif kin, Pa mela Ander son, Bri ggite Bard ot, Kate Win slet, Tin a Tu ner, Ki m Basi nger, Dus tin Hoff man, Brya n Ada ms, Da vid Ducho wny, Mo by, Bo no ( U 2 ), Leon ard C ohen, B ob D ylan, J ohn C age, Jo hn y Rott en, Beas tie B oys, Jar ule, K rs - O ne, R za , Bru ce Le e ..
Odpowiedz
0
J. 02.09.2013 Zgłoś
"Najlepiej wygląda sytuacja absolwentów nauk społeczno-politologicznych - 56 proc. z nich zarabia. W przypadku osób, które ukończyły nauki humanistyczno-filologiczne odsetek pracujących wynosi 34 proc. Najsłabiej (!) radzą sobie absolwenci nauk matematyczno-przyrodniczych - aż 28 proc. z nich nie ma pracy." Społeczno-politologiczne - 56% zarabia Humanistyczno-filologiczne - 34% pracujących Matematyczno-przyrodniczych - 28% nie ma pracy -> 72% ma pracę Teraz pytanie: Czy aby na pewno ostatnia grupa radzi sobie najgorzej?
Odpowiedz
25
zdffg 02.09.2013 Zgłoś
A co są warte dzisiejsze studia? Tyle ile dzisiejsi studenci czyli zero. Dzisiaj największy matoł zapłaci i będzie studentem. Świat ogólnie się skundlił i nie ma już w nim prawie żadnych prawdziwych wartości. Jak patrzę na to pokolenie debili (15-30lat) to słowa żenada, żałość i maegasyf wydają się zbyt mało dosadne.
Odpowiedz
14
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Amerykę odkryli.... Pragnę zaznaczyć, że PRACUJE po humanie 34% i po politologi 56%, a po ścisłych NIE PRACUJE 28%. Manipulacja, ziom:)
Odpowiedz
15
Mez 02.09.2013 Zgłoś
Jestem ciekawy, co za dureń pisał ten artykuł, pewnie jeden z tych humanistów, którym "lepiej" idzie niż przyrodnikom...
Odpowiedz
9
Gość 02.09.2013 Zgłoś
za przeproszeniem, że się tak elokwentnie wyrażę... z DUPY wzięli te statystyki
Odpowiedz
4
Jan Wroc 02.09.2013 Zgłoś
zdffg Ty to dopiero jesteś matoł. Pokaż mi uczelnię techniczną np kierunek budownictwo na którą wystarczy tylko uczęszczać i płacić żeby dostać wymarzony papierek. Są to bardzo ciężkie kierunki, ponieważ odpowiedzialność jest duża. Zawali Ci się strop na durny łeb to inżynier idzie siedzieć bo źle obliczył wytrzymałość. Oczywiście zgodzę się że doświadczenia nabywa się w pracy latami, ale takiej wiedzy jak na uczelni nie posiądziesz nigdzie poza nią. Z wypowiedzi wnioskuję, ba jestem pewien że sam nie masz wyższego wykształcenia i jesteś zwyczajnym frustratem dowartościowującym się w sieci. Pozdrawiam
Odpowiedz
6
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Eureka k**wa
Odpowiedz
3
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Studia nie są niczego warte!!!!!!! Lepiej śmigać do pracy i na zaoczne i już za czasu wyrabiać sobie staż. Czy masz mgr. czy doktora po którym jest o wiele ciężej to i tak zaczynasz od zera i życzę każdemu powodzenia. No chyba że ma się jakieś układy czy też znajomości :)
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
a ja jak patrze na pracodawców z bożej łaski to aż żal dupe ściska że tacy są debilni
Odpowiedz
0
ja 02.09.2013 Zgłoś
Prawda!! UW - 300 lat tradycji !! i tyle samo lat zacofania!! Karda naukowa jest przestarzała, w większości to emeryci na ciepłych państwowych posadkach wiec co o ni mogą wiedzieć o pracy w pyrwatnym sektorze.
Odpowiedz
2
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Ktoś ma problem z czytaniem ze zrozumieniem tekstu- jeżeli 28% osób po kierunkach matematyczno-przyrodniczych nie ma pracy, to oznacza, że 72% ma pracę. Dziwne, bo zauważyła to tylko jedna osoba a reszta pisze bzdury- fakt humaniści nie myślą.
Odpowiedz