Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl

Doktorat po trzecim roku studiów? To możliwe!

Doktorat po trzecim roku studiów? To możliwe!
Świetny pomysł na wspieranie młodych geniuszy. W ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Diamentowy Grant" co roku stu najlepszych żaków dostanie żywe pieniądze na badania. Wszystko po to, by przyspieszyć kariery naukowe najzdolniejszych - informuje serwis naukawpolsce.pap.pl. "Absolwent lub student prowadzący pod kierunkiem opiekuna naukowego, promotora lub promotora pomocniczego badania naukowe o wysokim stopniu zaawansowania, poprzez uzyskanie wsparcia finansowego w ramach programu, będzie miał warunki do wcześniejszego przygotowania pracy doktorskiej" - czytamy w komunikacie resortu nauki. O "Diamentowy Grant" bić się będą absolwenci studiów licencjackich oraz adepci jednolitych studiów magisterskich, którzy ukończyli trzeci rok studiów. Program jeszcze nie wystartował. MNiSW o starcie rekrutacji poinformuje na swojej stronie www. Resort nauki spodziewa się, że "Diamentowy Grant" zmotywuje adeptów uczelni do podejmowania działalności naukowej. Jak oceniacie ministerialny pomysł?
Źródło: http://www.naukawpolsce.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_...

Komentarze (11)

Gość 02.09.2013 Zgłoś
Zagraj już teraz w darmowej lidze typerów! Pokaż, że znasz się na piłce. Do wygrania ponad 1000zł miesięcznie Premiowanychh jest aż 10 pierwszych miejsc. http://helpbets.com/pl/Typer
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
W Polsce jest coraz więcej "oszukanych" magistrów. Studia są łatwiejsze, prostszy jest system dostania się na nie, a jeżeli chodzi o pracę i ich obronę to powstały biura, które zajmują się ich pisaniem. Co się dzieje z tym krajem... Aż wstyd! Ludzie mało ambitni i mało przykładający wagę do nauki mają większe szanse wybicia się nić ludzie inteligentni. To straszne.
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
dlaczego absolwenci studiów licencjackich a nie inżynierskich?
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
A na co mi ten doktorat. Jestem magister i od 8 lat prowadzę badania naukowe. Ciekawostka! Na korki, konsultacje przychodzą do mnie już doktorzy, dr habilitowani, profesorzy. Śmiać mi się chce z tego wszystkiego. A kasę mam jak profesor.
Odpowiedz
0
judgementcrematorium 02.09.2013 Zgłoś
Magistrzy po studiach płatnych to jest tragedia! Wstydzę się, że mam maturę jak takiego jobla słucham!
Odpowiedz
0
Opiniatorrrr 02.09.2013 Zgłoś
Studia nie są dla każdego. Pora "zwinąć" branżę uczelnianą. To nie etyczne brać pieniądze ciężko zarabiane przez rodziców i studentów, od osób, które nie powinny mieć tytułu magistra. Ostateczna selekcja powinna przebiegać na drugim roku.
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Tutaj jest błąd. Wcale nie jest możliwe dostanie tego grantu po 3 roku. Należy mieć ukończony 3,5 roku studiow, także wyniki przychodzą w połowie 4, co jest równoznaczne z otrzymaniem się na normalny stopień doktoratu, a kase łatwiej zgarnąć z lokalnych grantów, niż tego - jaki się okazał być - USTAWIANY!
Odpowiedz
3
Gość 02.09.2013 Zgłoś
jak to ustawione? wiadomo juz kiedy beda oficjalne wyniki?
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
moj znajomy juz dostal telefon ze mu przynano, za tydzien jest wreczenie z rąk premiera. Ale nigdzie nie ma zadnej listy. nie podoba mi się to
Odpowiedz
0
gosc 02.09.2013 Zgłoś
Również szukałem cały wieczór listy, jednak nie udało mi się jej znaleźć. Informacja o wręczeniu grantów znajduje się w kalendarzu prac ministerstwa pod datą 30 Marzec: http://www.nauka.gov.pl/ministe… Mi również nie podoba się ten brak informacji
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
czy widzicie jakies zmiany w regulaminie przyznawania grantu? jak ja przygotowywalam wniosek nie bylo nic zeby robic liste patentow czy aparatury. Co o tym myslicie?
Odpowiedz
0