Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl

Bezrobotny absolwent to kobieta!

Bezrobotny absolwent to kobieta!

Złe wieści docierają do nas z rynku pracy. Pod koniec ubiegłego roku w pośredniakach zarejestrowanych było blisko 251 tys. osób z dyplomami uczelni wyższych. Wśród nich dużą grupę stanowiły młode kobiety!

Jak podaje serwis gazetaprawna.pl - ze wszystkich bezrobotnych magistrów aż 31.5 tys. nie przekroczyło 27 lat. Niestety w tym niechlubnym zestawieniu dominują kobiety. Z danych resortu pracy wynika, że w końcu roku było 170,5 tys. bezrobotnych magistrów płci żeńskiej. Ich liczba zwiększyła się w ciągu roku o 15,3 tys., a mężczyzn z dyplomem wzrosła o 9,9 tys. do 80,5 tys.

Sytuacja na rynku pracy nie od dziś jest tragiczna, jednak 10 lat temu z dyplomem na ręku było znacznie łatwiej o pracę. Z danych opublikowanych przez GUS wynika, że wykształcenie wyższe ma obecnie 29 proc. osób aktywnych zawodowo (ok 5 mln). Dla porównania przed dziesięcioma laty miało je tylko 16 proc. rodaków (2,7 mln).

Niepokojącym zjawiskiemnie jest studencka niemoc. Absolwentom uczelni trudno wyrwać się z bezrobocia. Jak podaje serwis gazetaprawna.pl - prawie 72 tys. szuka pracy ponad rok, w tym 32 tys. ponad dwa lata. Największą grupą absolwentów wśród bezrobotnych są historycy, politolodzy, pedagodzy oraz specjaliści od zarządzania i marketingu.

Niestety zastępy bezrobotnych to efekt złej struktury kształcenia - grzmią na każdym kroku eksperci z rynku pracy. Obecny dyplom przestał być wykładnikiem profesjonalizmu przyszłego pracownika...

Źródło: gazetaprawna.pl

Źródło: http://gazetaprawna.pl

Komentarze (51)

Gość 02.09.2013 Zgłoś
Tylko frajerzy i nieudacznicy życiowi nie potrafią sobie znaleźć pracy. Ja tam zaraz po maturze zagadałem z kim trzeba i dostałem pracę za 2700zł brutto (a było to 7 lat temu) a teraz zarabiam na czysto 3 razy więcej. Jak się chce to można, ale trzeba być obrotnym w życiu, a nie jakąś niezaradną pi*zdą.
Odpowiedz
16
Gość 02.09.2013 Zgłoś
alabardus psycholu!ty zas jestes surrealistyczną świnia z mozambijku, oddającą mocz na swoich rodziców. fallus Twojego ojca został złamany podczas kopulacji z Twoją matką!!!!!!!!!! Ty jestes tego martwym wytworem!
Odpowiedz
6
Gość 02.09.2013 Zgłoś
A co to za rasistowski komentarz? w czym ty niby jesteś lepszy od mieszkanców Mozambiku? Tam też mieszkają ludzie, co prawda może wielu biedniejszych od nas, ale też mają uczucia i godność, więc należy im się szacunek jaki trzeba mieć do drugiego człowieka.
Odpowiedz
9
Ella 02.09.2013 Zgłoś
Jestem absolwentką Uniwersytetu w Poznaniu i Szkoły Progres w Poznaniu i nie jestem bezrobotna. Wręcz przeciwnie, bardzo dobrze mi idzie w pracy. Myślę dalej nad podnoszeniem moich kwalifikacji. I w ogóle tak sobie myślę, że praca w Polsce jest, ale nie wszystkim się chce jej szukać.
Odpowiedz
8
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Ella Ty nie myśl za dużo :P
Odpowiedz
9
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Kto ma głowę na karku to i z pracą nie ma kłopotów.
Odpowiedz
5
Gość 02.09.2013 Zgłoś
"Tylko frajerzy i nieudacznicy życiowi nie potrafią sobie znaleźć pracy. Ja tam zaraz po maturze zagadałem z kim trzeba i dostałem pracę za 2700zł brutto (a było to 7 lat temu) a teraz zarabiam na czysto 3 razy więcej. Jak się chce to można, ale trzeba być obrotnym w życiu, a nie jakąś niezaradną pi*zdą." 7 lat temu była inna sytuacja na rynku pracy i nie każdy ma znajomości jak ty buraku niemyty. Jak widać dla wykształconych ludzi nie ma pracy, a jak się ma dobre kontakty, to nawet debila zatrudnią... I to jest właśnie Polska nasza.
Odpowiedz
19
Gość 02.09.2013 Zgłoś
U mnie w firmie tez pracują takie buraki jak autor pierwszego posta. Robota załatwiona po znajomości i totalna porażka kompetencyjna. Nic nie wie, nic nie umie i ze wszystkim ma problem. A najgorsi są znajomi szefostwa bo im nawet uwagi nie można zwrócić.
Odpowiedz
32
Gość 02.09.2013 Zgłoś
bez pracy historycy? Jeden jest premierem.Kilku tam przy korycie miesza na wiejskiej. Przyszłościowy fach ;-)
Odpowiedz
8
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Ja szukam pracy, wiecie coś może? Obojętnie gdzie, w polsce czy za granicą, obecnie zacząłem sie uczyć języka niemieckiego mam 21lat.
Odpowiedz
8
Gość 02.09.2013 Zgłoś
JPP - J***ć Polską Pracę na 100%
Odpowiedz
1
Gość 02.09.2013 Zgłoś
7 lat temu.. http://naoq.pl
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
to jest prawda ze kobiety mają gorzej mam 4 letnie doświadczenie w pracy w instytucji finansowej jak zaszłam w ciaże i urodziłam to mi umowa wygasła i mi nie przedłużyli a teraz szukam od 4 miesięcy i na rozmowy chodzę bo niby chcą ale słyszą że mam dziecko to juz nie i co taka kobieta jak ja ma zrobić ??
Odpowiedz
5
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Widzisz Gościu nie każdy ma koneksję tak jak Ty. Więc może przestałbyś obrażać innych ? chyba, że jesteś zakompleksiony. Ja skończyłam ekonomię, mam 24 lata i doświadczenie jako księgowa i jakoś pracy nie moge dostać. bo jak twierdzą gdzieniegdzie "mam za wysokie wykształcenie na dane stanowisko"
Odpowiedz
3
Gość 02.09.2013 Zgłoś
a czy Mich ał "de bil" Tusk odda okradzionym ludzi om pieniądze zarobione u oszusta Amber Gold? dlatego LOT bankrutuje?? żeby bezkarnie robić takie przekręty trzeba sPOnsorować syna Tuska i film o Wałęsie? a Michał Tusk pracujący (jako Józef Bąk?) w upadłej firmie O L T i lotnisku w Gdańsku jako "wybi tny specjalista od lotnictwa":)? P Owinien stanąć na czele komisji śledczej ds. katastrofy samolotu z Kaczyńskim w Smoleńsku? ciekawe co by było gdyby spadł samolot z Tuskiem? T U S K =T.eraz U.słys zycie S.ame K.łamstwa :) Europa z nas się śmieje gdzie są drogi i koleje zamiast zająć się drogami kopie piłkę z dz ieciakami! socjalizm zbankrutował bo brakło wszyst kiego a dziś system nie wolników średnia pensja 800-1200 zł gdy koszt utrzymania 2000 zł
Odpowiedz
4
Gość 02.09.2013 Zgłoś
dlat ego mi ęsoże rcy ma ją kom pleksy a rec epta na g eniusz : weget arian izm: Je zus , Da Vin ci, Ei ns t ei , Edis on, Plat on, So krates, Ne wton, Dar win, Te sla, Kaf ka, To Łstoj, Wol ter, Gha ndi, T wain , Rif kin, Pa mela Ander son, Bri ggite Bard ot, Kate Win slet, Tin a Tu ner, Ki m Basi nger, Dus tin Hoff man, Brya n Ada ms, Da vid Ducho wny, Mo by, Bo no ( U 2 ), Leon ard C ohen, B ob D ylan, J ohn C age, Jo hn y Rott en, Beas tie B oys, Jar ule, K rs - O ne, R za , Bru ce Le e ..
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Przecież kobiety chcą równouprawnienia, więc niech szukają pracy na stanowiskach typowo męskich np. w budownictwie, kopalnictwie, jako mechanicy, kominiarze, rybacy, maserzy, strażacy, programiści, odgarniacze śniegu itp... a jeśli nie pasuje to jest pełno wolnych zawodów i możliwość założenia swojej działalności.
Odpowiedz
1
Gość 02.09.2013 Zgłoś
chcesz pracowac i zarabiac uczciwie wyjedz z Polski tu tylko garba sie dorobisz i wszystkich chorob cywilizacyjnych + szybkiego zgonu !!
Odpowiedz