Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl

Babski Dzień Otwarty na politechnikach!

Babski Dzień Otwarty na politechnikach!
Zbliża się wielki, babski dzień na polskich uczelniach technicznych. W czwartek 14 kwietnia "Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn". To kulminacyjny punkt projektu „Dziewczyny na politechniki!”, który ma na celu promocję kierunków technicznych, inżynierskich i ścisłych wśród młodych kobiet. "Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn" przygotowały: Politechniki - Warszawska, Wrocławska, Białostocka, Częstochowska, Gdańska, Koszalińska, Łódzka, Opolska, Poznańska, Radomska, Rzeszowska i Świętokrzyska, a także Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie i Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Przypomnijmy wszystkim niewtajemniczonym: Podczas "Dnia Otwartego Tylko Dla Dziewczyn" damy pracujące na uczelniach, a także studentki i absolwentki spotkają się z uczennicami, aby opowiedzieć im o swojej ścieżce kariery i zawodowych fascynacjach. Zaproszą dziewczyny do zwiedzania laboratoriów, zorganizują warsztaty i pokazy, stworzą szanse dotknięcia materii tego, nad czym się na kierunkach technicznych i ścisłych pracuje. Studentki opowiedzą zaś o blaskach i cieniach studiowania w grupach z przewagą pierwiastka męskiego! Dlaczego warto studiować kierunki ścisłe? Po takich studiach można liczyć na wysokie zarobki, czytamy w raporcie "Dziewczyny do ścisłych": Pod koniec roku 2010 średnie wynagrodzenie inżynierek wyniosło 5030 zł brutto (średnia polska to 3605 zł). Co druga kobieta inżynier zarobiła ponad 4517 zł, zaś co dziesiąta ponad 7985 zł! Inżynierki zarabiają co prawda mniej niż mężczyźni zatrudnieni na tych samych stanowiskach, ale tym bardziej jest się o co bić! Czujecie się dostatecznie zmotywowane? Szczegółowy program babskich dni znajdziecie tu: http://www.dziewczynynapolitechniki.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=167&Itemid=1
Źródło: http://www.dziewczynydoscislych.pl/

Komentarze (23)

Gość 02.09.2013 Zgłoś
Kobiety są często lepszymi inżynierami niż mężczyźni, bo zawsze muszą robić więcej i więcej udowadniać.
Odpowiedz
1
Gość 02.09.2013 Zgłoś
gościu jesteś kobietą? :P
Odpowiedz
1
Gość 02.09.2013 Zgłoś
1244zl, tyle na reke dostaje mgr inz w Poznaniu na panstwowoym etacie w Urzedzie Miasta wiec te dane o zarobkach chyba wyssane z palca sa :D
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
kurwa, ale inżynier zarzadzania inzynieria produkcji na polu bananowym z wyzszej szkoły gotowania na gazie im. kogoś kogo nawet się nie kojarzy, różni się od inzyniera budownictwa czy wiertnictwa z przykładowo...AGH.
Odpowiedz
3
Lucky_one 02.09.2013 Zgłoś
A mnie jest przykro, że organizuje się multum akcji 'tylko dla kobiet' a nie spotkałem się z hasłami 'tylko dla mężczyzn' i organizowaniem różnych wydarzeń pod takim hasłem.. I gdzie tu jest równouprawnienie? Zaś co do tematu - studiuję (obecnie już doktorat) na wydziale chemicznym Politechniki Łódzkiej i w mojej grupie na jednego faceta przypadały 3-4 dziewczyny.. Może zatem należało by zorganizować dzień 'tylko dla facetów'? Dodam, że w większości wypadków wcale te dziewczyny nie były zdolniejsze od facetów, jak nieraz próbuje się wmawiać. Często na laboratoriach była grupa ja i 10 dziewczyn i tylko ja rozumiałem co się dzieje i musiałem wszystkimi zarządzać. Dziewczyny owszem, nieraz miały dobre stopnie - ale tylko dlatego że wkuwały do egzaminów po kilka tygodni.. Ja się uczyłem 45 minut w tramwaju (w zasadzie to było przejrzenie notatek) i dostawałem 4-5. Niestety w Polsce ciągle pokutuje pogląd, że 'trzeba wiedzieć'. A nieprawda, bo wiedza bez zrozumienia jest bezużyteczna.
Odpowiedz
4
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Baby to CH*JE!
Odpowiedz
2
Gość 02.09.2013 Zgłoś
dokładnie, zwłaszcza że kobiet jest więcej niż mężczyzn. A że natura obdarzyła lepszym instynktem technicznym mężczyzn, to dlatego jest więcej mężczyzn na polibudach.
Odpowiedz
1
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Trza ograniczyć władze FEMIISTKOM (Czyt. idiotkom).
Odpowiedz
1
Macho 02.09.2013 Zgłoś
Znana jest wyższość intelektualna mężczyzn, to też dlatego baby nadają się tylko do garów i żeby d*py dawać
Odpowiedz
2
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Heh, a ogarniacie Panią Kierownik Budowy w następującym wydaniu: Różowy kask, różowa kurteczka, białe kozaczki i "Ja tam nie wchodzę, bo się pobrudzę"? :)
Odpowiedz
1
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Dopiero co był dzień otwarty dla wszystkich. Nie przyszły kobiety, więc zorganizowano dla nich.
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Obrażać i krytykować to oczywiście każdy umie.Ja natomiast uważam,że kobiety są świetnymi inżynierami,ponieważ są dokładne i znają się na swej pracy.
Odpowiedz
0
MaMut 02.09.2013 Zgłoś
Do Lucky_one zauważ, iż pierw trzeba te notatki zrobić. Mi także wystarczy przejrzenie notatek, ale po pierwsze muszę notatki zrobić w oparciu o zajęcia i książkę! Dodam, iż studiuję mechatronikę. Ole!
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
równo uprawnienie xD
Odpowiedz
0
Magda 02.09.2013 Zgłoś
A właściwie po co ta cała akcja? Przecież dziewczyny jeśli chcą to też moga iść na politechniki, a skoro wolą uniwerki to po co je przekonywac!? przeciez nie musi byc 50/50 inżynierów obu płci.
Odpowiedz
1
Lucky_one 02.09.2013 Zgłoś
Do MaMut: zgadzam się że notatki najpierw trzeba zrobić - ja też zawsze uczyłem się ze swoich, własnoręcznie pisanych (no, może z kilkoma małymi wyjątkami kiedy dostałem dobre opracowanie od kogoś). Ale chciałem zwrócić uwagę przede wszystkim na to, że dobre opanowanie tematu wynika ze zrozumienia go, bo nawet jak czegoś zapomnisz to masz obraz całościowy i potrafisz coś wydedukować, w przeciwieństwie do sytuacji kiedy wkułeś coś bezmyślnie - wtedy jak się coś zapomni, to zostaje czarna dziura.. Ponadto wkutej wiedzy często nie potrafi się zastosować, a jedynie ją przytoczyć - i w moim mniemaniu właśnie taki jest często problem u dziewczyn. Znają wszystko kropka w kropkę, ale nie umieją tej wiedzy wykorzystać.
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
spokojnie, kompleksiarze :<
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Wy szowinistyczne świenie! Myślicie, że jak macie penisa to wam wszystko wolno? Otóż nie! Nie jestem feministką, ale sądzę, że przesadzacie. Myślicie, że kobieta nie jest w stanie się pobrudzić? To powiem wam, że zeszłego lata pracowałam na budowie -kładłam gładź gipsową na ściany, a potem ją szlifowałam i malowałam ludziom mieszkania... i często było tak, że jakiś facet zlecał mi tę robotę, bo sam nie potrafił tego zrobić lub po prostu nie chcił pobrudzić sobie rączek... I powiecie, że to kobiety nadają się tylko do garów i dawania d*py?
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
dawać d**y szmaty i do garów!!!
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Asia "Heh, a ogarniacie Panią Kierownik Budowy w następującym wydaniu: Różowy kask, różowa kurteczka, białe kozaczki i "Ja tam nie wchodzę, bo się pobrudzę"? :) studiuję architekturę na PP, muszę Was chłopaki zmartwić, znajomy architekt powiedział, że mają na budowie Panią kierownik i ogarnia facetów jak nikt do tej pory, po za tym nie wszystkie dziewczyny lubią różowy:)
Odpowiedz