Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl

Alkohol u nastolatków

Alkohol u nastolatków

Niewinne piwko dla kurażu, zakrapiana impreza w gronie znajomych? Francuscy naukowcy alarmują picie alkoholu przed 17. rokiem życia, aż dwukrotnie zwiększa ryzyko nałogu!

Z badań Narodowego Instytutu Zdrowia wynika, że mózg nastolatków, nie jest w stanie stworzyć skutecznych mechanizmów obronnych przed nałogiem. Jak zaznaczają francuscy naukowcy u pijącej młodzież najgroźniejsze jest zjawisko zwane „sztuczną mocną głową”. Młodzi ludzi szybko przyzwyczajają się do stanu upojenia, w rezultacie czego ich organizm potrzebuje większych ilości alkoholu.

Według przeprowadzonej ankiety aż 80 proc. francuskich nastolatków w wieku poniżej 17 lat przyznaje, że spożywało alkohol na przestrzeni ostatniego miesiąca. Niestety alkohol stanowi we Francji jedna z głównych przyczyn przedwczesnych zgonów – informuje serwis rmf24.pl.

Zdaniem ekspertów nie wszyscy staną się alkoholikami. Duży wpływ na słabość do napojów wyskokowych maja niestety predyspozycje genetyczne i uwarunkowania psychologiczne i społeczne. Warto o tym pomyśleć przed nastepną kolejką...

Źródło: rmf24.pl

Źródło: http://rmf24.pl

Komentarze (10)

YoM 02.09.2013 Zgłoś
Dlatego ja, postanowiłem w tym roku NIC nie pić. Więcej: http://rozwijaj.blogspot.com/20...
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Fuj. Wygląda jak śmierdzący denaturat. Obrzydlistwo.
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
ja pierwszy raz spróbowałam alkoholu mając lat 16 i jakoś się nie uzależniłam, rzadko piję alkohol, co oczywiście nie znaczy, że inne młode osoby nie popadną w nałóg, zaczynają pić żeby być cool i to ich gubi, a nie sztuką jest się napić sztuką wiedzieć kiedy przestać
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
Pierwszy raz sie upilem maja 14 lat z ciekawosci. Pozniej upijalem sie dosc regularnie. Przewaznie za kadym razem pilem alkohol do upicia sie. Nie bylo to bardzo czesto 1-2 razy w miesiacu. Trwalo to moze to wieku 18 lat, pozniej to juz nie bylo zadna nowoscia i poprostu sie znudzilo, chociaz zdazalo sie wypic ale nie do upicia sie. Obecnie mam 25 lat i pije nadal. Zdaza mi sie upijac ale kto tego nie robi? Czy jestem alkoholikiem przez to ze za lebka pilem? Mam mieszkanie, zone i dwu letnie dziecko, alkoholicy chyba zaczynaja i koncza na piciu? Zaznacze odrazu ze w moim rodzinnym domu nie bylo zadnej patologii. Normalna srednio zamozna rodzina. A jak udawalo mi sie ukryc przed rodzicami moje pijanstwo? Sam juz nie wiem :) Pamietam tylko jedna sytuacje w ktorej ojciec kapnal sie ze jestem pijany i byl niezly wpierdol :D Pozdrawiam pijacych z glowa :)
Odpowiedz
2
Gość 02.09.2013 Zgłoś
jak dla mnie niech nastolatki a szczegolnie dziewczyny popijaja bo pozniej daja pupy bez zachamowac :D
Odpowiedz
0
Gość 02.09.2013 Zgłoś
jak laska wypije to później robi cuda w łóżku
Odpowiedz
0
WWW_ZIELONI_BO_PL 02.09.2013 Zgłoś
a wegetarianizm ratuje życie przed alkoholizmem! życie bez alkoholu jest pięknie trzeba tylko nie jeść mięsa powoduje ochotę na alkohol uciekanie od życia i zagłuszanie wyrzutów sumienia z powodu zjadania zwierząt alkohol =zepsute gnijące ziarna= zepsute gnijące życie czyny społeczeństwo cywilizacja wojny przestępstwa zbrodnie wypadki choroby im więcej mięsa w diecie tym większe spożycie alkoholu =przykład= Aborygeni Eskimosi Indianie Polacy Rosjanie... Włosi jedzący mniej mięsa a makarony i pizze wolą wino od wódki ciężkostrawne mięso wymaga spalenia z udziałem alkoholu dlatego mięsożercom poleca się np wino jako receptę na nadmiar cholesterolu jeśli nie odzywasz się tłusto alkohol przestaje być potrzebny do trawienia i dezynfekcji czemu wegetarianie nie piją alkoholu? to mięso powoduje ochotę na alkohol uciekanie od życia zagłuszanie wyrzutów sumienia z powodu zjadania zwierząt
Odpowiedz
0
WWW_VEGE_BO_PL 02.09.2013 Zgłoś
to uzależnienie:mięsożercy są jak alkoholicy czy narkomani=szkodzą sobie nie mogą zrezygnować z tego co ich niszczy. mięso powoduje 99% chorób po co je jeść i chorować?
Odpowiedz