Studenckie życie jest OK! donosystudenckie@uniface.pl

Absolwenci ALK zarabiają dużo, a uczelnia jest wysoko w prestiżowym rankingu

Absolwenci ALK zarabiają dużo, a uczelnia jest wysoko w prestiżowym rankingu

kozminski.edu.pl

9 na 10 absolwentów Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie po 3 latach pracy zarabia powyżej średniej krajowej. Tak deklarują. Wysokie zarobki (ale nie tylko one) byłych studentów przyczyniły się do awansu ALK w rankingu studiów magisterskich z zarządzania „Masters in Management 2013” - z 28 pozycji w poprzednim roku na 25w tym. Zestawienie opublikował dziennik „Financial Times”.

Uczelnia jest najbardziej międzynarodową z polskich. Uczy się w niej około 1000 cudzoziemców. I właśnie odsetek cudzoziemców wśród studentów i wykładowców, dane na temat kariery i wynagrodzeń absolwentów oraz udział placówki w programach międzynarodowych – to kryteria, które decydują o miejscu w tym prestiżowym rankingu.

ALK nie jest jedyną polską szkołą wyższą ujętą w zestawieniu. Na 69 miejscu sklasyfikowano Szkołę Główną Handlową. Ta jednak przez rok spadła o 13 miejsc w klasyfikacji.

- W tym roku SGH po raz pierwszy zgłosiła do rankingu kierunek "zarządzanie", a w latach ubiegłych w zestawieniu klasyfikowany był kierunek "finanse i rachunkowość" – tłumaczy zjazd rzecznik uczelni.

W rankingu sklasyfikowano 70 uczelni z całego świata. Zwycięzcą został University of St Gallen.

Z zestawienia wynika, że jeśli chcesz po studiach dobrze zarabiać –ucz się zarządzania w Warszawie.

Źródło: http://www.naukawpolsce.pap.pl/

Komentarze (1)

Gość 18.11.2016 Zgłoś
My way or the highway. NBA 2K17 MT https://nbamtcoins.pressbooks.com/chapter/off-again-reiable-nba-2k17-mt-vc/
Odpowiedz
-10